Sobota 20. 04. 2024 01:34:42 | Meniny má Marcel

SSD rozširuje elektrickú sieť v Krasňanoch, v novej štvrti pribudne 30 domov

Spoločnosť Stredoslovenská distribučná (SSD) rozširuje elektrickú sieť v Krasňanoch v okrese Žilina. Dôvodom je plánovaná výstavba novej obytnej štvrte v lokalite Na Brezníku, kde má pribudnúť 30 domov. Projekt si zo strany distribútora vyžaduje investíciu vo výške približne 320.000 eur. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš. FOTO: paul na Pexels.com

TASR|25. marec 2023|20:01:45


Súvisiaci článok
SSD už buduje nové vedenie do Jasnej, na jeho finálnu časť ešte povolenie nemá
Čítajte viac >

"Podzemným kilometrovým káblom privedieme do tejto časti obce vysoké napätie. Postavili sme dve kioskové trafostanice, ktoré ho budú meniť na nízke napätie. Rozvody nízkeho napätia pôjdu tiež zemou v dĺžke asi jeden a pol kilometra. Kapacita siete pokryje spotrebu nielen tridsiatich ohlásených domov, ale bude mať ešte rezervu pre ďalších zhruba dvadsať," konkretizoval parametre rozšírenia distribučnej siete projektový manažér SSD Jakub Jaseň.

Elektromontéri začali podľa Gejdoša s prácami už počas februára. Zamrznutá pôda bola pri výkopových prácach výhodou. Po oteplení sa však terén rozmočil a výrazne skomplikoval pohyb nákladných áut a ťažkých strojov. "Napriek tomu pokračujeme v súlade s harmonogramom a do konca júna by sme mali ukončiť práce vrátane uvedenia pozemkov do pôvodného stavu," skonštatoval manažér stavby.

Nové vedenie budú pripájať k distribučnej sieti koncom apríla a potrvá niekoľko hodín počas plánovanej odstávky elektriny. SSD bude o konkrétnom dni včas informovať štandardným spôsobom všetkých dotknutých obyvateľov. "Pre oficiálne oživenie novej vetvy siete bude nevyhnutná jej kolaudácia. Za štandardných okolností by sme ju mohli stihnúť do konca roka," dodal Jaseň.


Súvisiaci článok
Tretina odpadu v Horných Rakovciach bola biologického pôvodu
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť