Štvrtok 25. 04. 2024 04:44:23 | Meniny má Marek

Fantastický obrat Vlkov v treťom zápase štvrťfinále zariadil Macek. V sérii vedú už 3:0, dnes majú mečbal

Žilinskí hokejoví Vlci nevstúpili najlepšie do tretieho zápasu štvrťfinále play-off Slovenskej hokejovej ligy, keď po dvoch hladkých domácich víťazstvách prehrávali v Topoľčanoch po prvej tretine už 1:4. Nakoniec však zápas otočili, najmä zásluhou päťgólového Mateja Maceka. ZDROJ A FOTO: Vlci Žilina

Michal Filek|21. marec 2023|08:20:51

HC Topoľčany – Vlci Žilina 6:7 (4:1, 1:4, 1:2) - stav série 0:3

Góly a asistencie: 5. Stránský (Šandor, Vybiral), 11. Stránský (Hřebíček, Tomčák), 11. Plokhotnik (Gergel, Matej), 19. Ručkay (Hřebíček, Tomčák), 22. Dosek (Laurenčík, Stránský), 60. Hřebíček (Hvila) – 3. Paukovček (Halama, Varga), 25. Macek (Koyš, Kluka), 29. Tibenský (Pohl), 30. Macek (Mráz, Novák), 37. Macek (Koyš), 45. Macek (Mráz, Koyš), 47. Mráz (Koyš, Novák). Oslabenia: 5-5. Rozhodovali: Valachovič, Rojík, Rehák, Drblík. 775 divákov.

Na tretí duel štvrťfinálovej série nastúpili domáci v silnejšej zostave ako v úvodných dvoch zápasoch. Naopak, Vlci sa držali okrídlenej vety, že víťazná zostava sa nemení a v Topoľčanoch sa predstavili v rovnakom zložení ako v piatok na domácom ľade. Vďaka Paukovčekovi a jeho presnému zásahu v presilovke sme otvorili skóre, následne však prišla dlhšia ofenzívna odmlka Vlkov. Góly strieľali najmä Topoľčany, v rozpätí piatej a 22. minúty dovedna až päť, vďaka čomu sa dostali do štvorgólového vedenia. Nervozita i bojovnosť vyústila do viacerých potýčiek a následných trestov. Najskôr sme sa ocitli v päťminútovej presilovke 5 na 4, počas nej však prišlo ďalšie vylúčenie na strane domácich a s prevahou o dvoch hráčov si zverenci trénera Skaldeho dokázali úspešne poradiť. Presilovkový gól vsietil Macek, následne i Tibenský a potom sa o slovo opäť prihlásil žilinský odchovanec. Macek sa v aktuálnej sezóne stal štvorgólovým strelcom už dvakrát - v októbri v Brezne a v januári v Humennom. Tieto výkony zo základnej časti si zopakoval aj dnes v Topoľčanoch. Ďalšími troma gólmi otočil skóre a siedmy žilinský pridal Mráz. Necelú polminútu pred koncom už len uzavrel skóre na konečných 6:7 Hřebíček.

VLCI ŽILINA: Tomek – Pohl, Šidlík, Kluka, Halama, Varga – Grebenchshikov, Novák, Koyš, Mráz, Macek – Sloboda, Pacalaj, Tibenský, Paukovček, Jakubík – Růžička, Nahálka, Melcher, Bečka, Rehák.

Ohlasy po zápase

Tréner Jarrod Skalde: „Veľmi sa mi páčil náš vstup do zápasu. Dali sme gól z presilovky, no potom sa nám to rozpadlo. V obrane sme robili veľa chýb a dávali im veľké príležitosti na skórovanie. Vyšla nám presilovka v druhej tretine a pridali sme veľmi dôležité góly v tretej. Som naozaj veľmi pyšný na chalanov, že sa zomkli a verili si navzájom.“

Útočník Matej Macek: „Začiatok bol divoký. Síce sme dali v presilovke gól, ale potom nám to ušlo a dostali sme štyri góly. V druhej tretine sme sa do toho snažili opäť dostať, ale dostali sme ďalší gól. Bolo to 5:1 a vyzeralo to veľmi zle. Ale potom prišli dve bitky, ktoré nás nakopli. Hrali sme päťminútovú presilovku, následne 5 na 3 a dotiahli sme sa na súpera. Popadalo nám to tam a nakoniec sme vyhrali. Bolo to nabité emóciami, toto je play-off. Aj pre nás, aj pre nich to dnes bol dôležitý tretí zápas. Myslím si však, že nám dnes emócie pomohli. Najmä tá bitka, ktorá bola pre nás impulzom. Ja som chcel najmä pomôcť tímu. Videl som, že máme presilovky, ktoré nám vychádzajú a vďaka nim sme sa nakoniec aj chytili. Dnes to padalo mne, nabudúce môže niekomu inému. Dôležitý bol tímový výkon, bez ohľadu na to, kto by dal tie štyri góly.“

Štvrtý zápas série je na programe dnes o 18.30. Ak Vlci uspejú, séria bude vybavené a budú čakať na svojho semifinálového súpera, ktorým bude najhoršie postavený tím po základnej časti spomedzi postupujúcich.