Štvrtok 01. 06. 2023 19:46:39 | Meniny má Žaneta

Nehodu na železnici v Žiline by ŽSR mali úplne odstrániť v piatok

Rozsah poškodení železničnej infraštruktúry po stredajšom (1. 3.) vykoľajení vlaku v stanici Žilina je značný. TASR to vo štvrtok potvrdila hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová. Dodala, že k úplnému odstráneniu nehody by mohlo dôjsť v piatok (3. 3.). FOTO: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

TASR|2. marec 2023|13:06:34


Súvisiaci článok
VIDEO: Príčinou včerajšieho vykoľajenia vlaku v Žiline bola pravdepodobne závada na výhybke
Čítajte viac >

„Aktuálne pripravujeme a zabezpečujeme všetky náhradné súčiastky na opravu. Ak sa počas odstraňovania nevyskytnú neočakávané okolnosti, k úplnému odstráneniu nehodovej udalosti by mohlo prísť počas piatka," konkretizovala hovorkyňa.

Cestujúcu verejnosť ŽSR prosí o strpenie meškaní pri odstraňovaní nehodovej udalosti. „V teréne pracujú zamestnanci ŽSR s maximálnym nasadením na čo najrýchlejšie odstránenie nehody," podotkla Feik Achbergerová.

Situácia v stanici Žilina je podľa hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáša Kováča pokojná. Vlaky momentálne jazdia odklonom cez Budatínsku spojku, pričom dosahujú maximálne päť- až 15-minútové meškania. „Takéto meškania však v uzle Žilina posledné mesiace nie sú ničím výnimočným z dôvodu aktuálnej veľkej rekonštrukcie trate. Tá má priniesť výrazné zlepšenie priepustnosti tohto železničného uzla a zrýchlenie vlakových jázd," skonštatoval pre TASR Kováč.

Priblížil, že vykoľajený vlak z miesta nehody odstránili o 3.20 h nadránom. „Výhybka je však zatiaľ ešte stále poškodená. Na trati prebiehajú opravné práce," uviedol hovorca ZSSK.

Vlak SuperCity Pendolino smerujúci z Prahy do Košíc sa v železničnej stanici v Žiline vykoľajil v stredu dopoludnia. Pri udalosti sa nikto nezranil. Dychová skúška u rušňovodiča bola negatívna. Železničná doprava na trase Žilina – Čadca bola po nehode zastavená.


Súvisiaci článok
ŽSR pracuje na čo najskoršom sprejazdnení železnice medzi Čadcou a Žilinou
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť