Streda 29. 03. 2023 06:17:52 | Meniny má Miroslav

Bez elektriny zostáva približne 1100 odberných miest

V Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji zostáva vplyvom nepriaznivého počasia bez elektriny približne 1100 odberných miest spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD). TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš. ILUSTRAČNÉ FOTO: pixabay.com

TASR|5. február 2023|09:26:28


Súvisiaci článok
HZS: Blíži sa jeden z najnebezpečnejších týždňov roka v našich horách
Čítajte viac >

Doplnil, že mimo prevádzky je zhruba 50 trafostaníc a poruchy riešia na 25 vedeniach vysokého napätia. "Okrem toho sme zaznamenali asi 70 porúch na úrovni nízkeho napätia. Vo väčšine prípadov ide o poruchy, ku ktorým sa naši elektrikári v sobotu nevedeli dostať pre zasnežený terén a neprejazdné cesty," uviedol.

Ide o obce v okresoch Púchov a Považská Bystrica smerom na Česko, horské oblasti na Liptove, ale aj okolie Zvolena, Banskej Štiavnice a niekoľko obcí v okresoch Prievidza a Revúca.

"Prerušenie dodávky elektriny tu spôsobili opäť najmä popadané stromy. Tímy elektrikárov zo SSD sú stále v pohotovosti a aj počas dnešného dňa urobia všetko, čo im náročné podmienky dovolia, aby poruchy odstránili. Pozitívom je, že prestalo fúkať, snežiť a začalo mrznúť. Pevné podložie je totiž dôležité pri presune ťažkej techniky," dodal hovorca SSD.


Súvisiaci článok
Na cestách v kraji sa situácia zlepšila, väčšina úsekov je už prejazdná
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť