Piatok 20. 09. 2024 03:21:15 | Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Nový atletický klub Žabka Čadca zažiaril na Majstrovstvách SsAZ v cezpoľnom behu

Na konci uplynulého roku sa novo-vzniknutý športový klub - Atletický klub Žabka Čadca - predstavil na Majstrovstvách SsAZ v cezpoľnom behu v Žiari nad Hronom a nechýbal ani na Majstrovstvách SR v cezpoľnom behu v Dubnici nad Váhom. Foto: Koláž SP 21 / Mesto Čadca

Juliana Krčulová|26. január 2023|16:27:22

Slovenská radosť na EYOF v Spittali: Lopušanová si pripísala ďalšie štyri body

Hneď pri svojom prvom štarte v kategórii starší žiaci sa Matej Mareček stal víťazom na trati 1,5 km s časom 4:46 a vyslúžil si titul majstra SsAZ v cezpoľnom behu. Informovali o tom zástupcovia mesta Čadca na oficiálnom webe mesta.

„Jakub Šuška dobehol na 2. mieste, 4 sekundy za víťazom v čase 4:50 a s titulom vicemajstra. V kategórii mladší žiaci dobehol Matej Tuchyňa na trati 1 km v čase 3:25 na výbornom 4. mieste. V kategórii najmladších žiačok Zuzana Marečková na trati 0,5 km v silnej konkurencii, nepredvídateľných okolnostiach na štarte pri páde súperky dobehla len 6 sekúnd za víťazkou na 9. mieste v čase 1:44,“ priblížili zástupcovia mesta a ďalej uviedli, že AK Žabka Čadca ešte v závere roka stihol účasť na Majstrovstvách SR v cezpoľnom behu v Dubnici nad Váhom, kde zverenci dosiahli v rámci Slovenska top výsledky:

„Bolo vidno, že atletika na Slovensku naberá na popularite, veď preteku sa zúčastnilo až 600 pretekárov. Ako prvá išla v mladších žiačkach Zuzka Marečková, ktorá pretekala v kategórii aj s o 2 roky staršími a zo 101 pretekárok bola 29. a neoficiálne medzi svojimi rovesníčkami štvrtá. Najväčší úspech dosiahol na trati 1,5 km medzi mladšími žiakmi Matej Tuchyňa 4. miestom zo 70-tich pretekárov, kde ho len 4 sekundy delili od 3. miesta (5:24). Matej Mareček a Jakub Šuška na 3 km trati v kategórii starší žiaci skončili v top 10 z vyše 50-tich pretekárov. Jakub na 10. mieste (10:34) a Matej nakoniec 6. (10:25), keď viac ako polovicu pretekov bojoval o medailu,“ uzavreli o úspešných pretekoch zástupcovia mesta Čadca.

Atléti z ŠK Juventa Žilina si z banskobystrických pretekov odniesli hneď niekoľko medailových umiestnení