Sobota 18. 05. 2024 23:47:18 | Meniny má Viola

Vianočný ambulantný predaj v Žiline sa ruší

Z dôvodu aktuálnej epidemickej situácie na Slovensku sa neuskutoční ani ambulantný predaj, ktorý mal nahradiť vianočné trhy v Žiline. Mesto sa tak rozhodlo v dôsledku protipandemických opatrení vydaných dnes 25.11.2021.

Juliana Krčulová|25. november 2021|13:41:50

Núdzový stav zrušil ambulantný predaj

Stánky s ambulantným predajom vianočných nápojov, remeselných a potravinových výrobkov mali ponúkať svoj sortiment na Mariánskom námestí a na Námestí Andreja Hlinku v období od 1.decembra do 22. decembra. Vzhľadom na aktuálnu epidemickú situáciu, ktorá platí od dnes, je na Slovensku na 90 dní vyhlásený núdzový stav. V rámci neho Vláda SR na najbližšie dva týždne, do 9.decembra, schválila aj zákaz vychádzania.

„Napriek tomu, že sme sa usilovali zachovať aspoň nejaký formát, ktorý by viac sprítomňoval a umocňoval vianočnú atmosféru v Žiline, napokon budeme musieť zrušiť aj ambulantný predaj. Rozhodli sme sa tak pod tlakom okolností, ktorým čelíme a na základe usmernení vlády k aktuálnej epidemickej situácii. Situácia je naozaj vážna, covidové oddelenia našich nemocníc sú naplnené a prekročili limity. Ide o životy a zdravie našich obyvateľov, preto rozhodnutie Vlády SR plne rešpektujeme. Po veľkom zvážení sme preto vyhodnotili, že v dnešnej atmosfére bude lepšie, keď sa nebude konať ani ambulantný predaj, ktorý je považovaný v zmysle vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR za hromadné podujatie. Verím, že na budúci rok bude situácia iná a že vianočné trhy prebehnú v plnom formáte tak, ako sme si ich pamätali z obdobia pred vypuknutím pandémie koronavírusu,“ zhodnotil žilinský primátor Peter Fiabáne.

Foto: Mesto Žilina

Atmosféra Vianoc nepominie

Žilina sa aj napriek nepriaznivej situácii rozžiari vo vianočných farbách. Nebude chýbať každoročná tradičná vianočná výzdoba, svetelné reťaze, hviezdy alebo dekorácie sobej rodinky, či vianočná guľa. Zabezpečené je aj osvetlenie stromčeka v Bôrickom parku a na Mariánskom námestí umiestnený ústredný vianočný stromček s dreveným betlehemom.

Hovorca mesta, Vladimír Miškovčík, informuje občanov: „Žilinská samospráva bude tento rok pokračovať v úspešnom online projekte Hudobný advent, ktorý pripravilo v spolupráci s umelcami a kultúrnymi inštitúciami. Športovci sa môžu tento rok tešiť aj na obľúbený Vianočný beh organizovaný individuálnou formou, rovnako ako v minulom roku.“


Súvisiaci článok
Potulky po žilinských parkoch
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

lock icon

Diskusia bola dočasne zablokovaná.