Streda 01. 05. 2024 16:11:49

Škola Vzpierania Kysucké Nové Mesto má za sebou úspešnú sezónu

Koncom uplynulého mesiaca vzpierači zo Školy Vzpierania Kysucké Nové Mesto ukončili sezónu finálovým kolom prvej ligy mužov vo Veľkom Mederi. Foto: Mesto Kysucké Nové Mesto

Juliana Krčulová|28. november 2022|14:23:34

Súvisiaci článok
Talentovaný Samuel Kotrč si na medzinárodnom turnaji v Havířove vybojoval tretie miesto (FOTOGALÉRIA)

Podľa zástupcov mesta Kysucké Nové Mesto, vzpierači súťažili v zložení Ľubo Olexa, Peter Papík, Miloš Bajánek, Peter Ozsvald, Nikolas Štuller a Natália Húšťavová. Finálové kolo vyhrali a celkovo sa v 1. lige umiestnili na treťom mieste.

Tohtoročná sezóna bola pre klub veľmi úspešná, čo dokazuje aj súhrn výsledkov z medzinárodných turnajov a najvyššej domácej súťaže:

• Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategórii mladší žiaci: 2. miesto Klaudie Kubištová (+49 kg), 2. miesto Martin Olexa (do 30 kg),
  • Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategórii starší žiaci: 1. miesto Lukáš Zajvald (do 55 kg), 1. miesto Nikolas Štuller (do 73 kg), 2. miesto Ivana Vlčková (do 55 kg),
  • Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategórii ženy: 1. miesto Lenka Ďudíková (do 55 kg), 2. miesto Ivana Roubalová (do 59 kg), 2. miesto Natália Húšťavová (do 71 kg),
  • Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategórii muži veteráni: 1. miesto Peter Papík (M3 do 102 kg),
  • Slovenská liga žien: 2. miesto,
  • Slovenská 1. liga muži: 3. miesto,
  • Majstrovstvá Európy: 5. miesto Natália Húšťavová (do 64 kg), 5. miesto v trhu Peter Papík (veteráni do 102 kg), 1. miesto Ľubomír Olexa (veteráni do 89 kg) a nový svetový rekord v trhu.

„Škola vzpierania eviduje viac ako 30 športovcov každého veku. Ďakujeme za peknú reprezentáciu nielen mesta, ale i Slovenska,“ dodali zástupcovia mesta Kysucké Nové Mesto.

Gymnastky zo športového klubu Gymnastika Kelčov opäť úspešne reprezentovali obec Vysoká nad Kysucou (FOTOGALÉRIA)