Utorok 06. 12. 2022 21:41:41 | Meniny má Mikuláš

PREHĽAD: Viete, kto ide kandidovať za starostov v obciach v okrese Čadca? (ČASŤ PRVÁ)

Redakcia SP 21 vám prináša prehľad zaregistrovaných kandidátov pre tohtoročné voľby starostov v okrese Čadca, v obciach Čierne, Dlhá nad Kysucou, Dunajov, Klokočov, Klubina, Korňa, Makov, Nová Bystrica, Olešná, Oščadnica, Radôstka, Raková, Skalité, Stará Bystrica, Staškov, Svrčinovec, Vysoká nad Kysucou, Zákopčie a Zborov nad Bystricou. Foto: ilustračné / Sora Shimazaki na Pexels.com

Juliana Krčulová|25. september 2022|11:00:02


Súvisiaci článok
PREHĽAD: Viete, kto ide kandidovať za starostov v obciach v okrese Bytča? (ČASŤ PRVÁ)
Čítajte viac >

Ministerstvo vnútra na svojej internetovej stránke informovalo, že obce zverenia zoznamy zaregistrovaných kandidátov pre voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov spôsobom v mieste obvyklým najneskôr do utorka 4. októbra 2022.

Do uzávierky nášho článku nemala zoznam tohtoročných kandidátov na svojej internetovej stránke uverejnená zvyšná obec v okrese Čadca – Podvysoká.

Akonáhle zvyšná obec svoj zoznam zaregistrovaných kandidátov pre tohtoročné voľby starostu zverejní, článok budeme aktualizovať.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Čierne:

  • Rastislav Jurga, Bc., 38 r., podnikateľ, nezávislý kandidát,
  • Zuzana Moravcová, Mgr., PhD., 41 r., vedúca zmeny nákladnej prepravy, nezávislý kandidát,
  • Peter Najdek, Mgr., 43 r., pedagóg, nezávislý kandidát,
  • Peter Staňo, Ing., 49 r., živnostník, nezávislý kandidát.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Dlhá nad Kysucou:

  • Helena Dzurinová, 61 r., starostka, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana,
  • Michal Koiš, Ing., 36 r., prevádzkar, REPUBLIKA.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Dunajov:

  • Vladislav Brisuda, 54 r., robotník, Slovenská národná strana, Kresťanskodemokratické hnutie, HLAS - sociálna demokracia,
  • Jaroslav Brodek, 53 r., asistent manažér správa a údržba budov, nezávislý kandidát,
  • Miroslav Fojtík, 39 r., projektový manažér, nezávislý kandidát,
  • Miroslava Švaňová, Ing., 56 r., produktová manažérka, nezávislá kandidátka,
  • Martin Urban, 32 r., murár, nezávislý kandidát.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Klokočov:

  • Jana Foldinová, 52 r., starostka, nezávislá kandidátka,
  • Jana Horčičáková, Ing., 38 r., ekonómka vo verejnej správe, nezávislá kandidátka,
  • Róbert Vlček, 46 r., technik lesnej správy, nezávislý kandidát,
  • Radoslav Zajac, Ing., 46 r., inšpektor bezpečnosti, HLAS - sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Kresťanskodemokratické hnutie,
  • Štefan Želiecký, 26 r., konštruktér, SMER - sociálna demokracia, REPUBLIKA.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Klubina:

  • Božena Poliačková, Mgr., 50 r., starostka, nezávislá kandidátka.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Korňa:

  • Marianna Bebčáková, Ing., 40 r., starostka, nezávislá kandidátka.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Makov:

  • Stanislav Gašparík, Ing., 44 r., manažér, nezávislý kandidát,
  • Martin Pavlík, 52 r., starosta, nezávislý kandidát.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Nová Bystrica:

  • Jozef Balačin, Ing., 37 r., starosta, nezávislý kandidát,
  • Adriana Ficková, JUDr., 40 r., právnička, nezávislá kandidátka,
  • Jaroslav Kašuba, Mgr., 41 r., vedúci oddelenia obchodu, Dobrá voľba a umiernení,
  • Vladislav Kuniak, 58 r., mechanik, nezávislý kandidát,
  • Jozef Kuric, Ing., 45 r., živnostník, konateľ, nezávislý kandidát,
  • Adriana Šadibolová, 54 r., zdravotníčka, Spolu - občianska demokracia.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Olešná:

  • Ladislav Bobek, 39 r., riaditeľ sociálneho podniku, HLAS – sociálna demokracia,
  • Anton Dočár, Ing., 45 r., stavbyvedúci, nezávislý kandidát,
  • Daniel Korený, Ing., 49 r., podnikateľ, nezávislý kandidát.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Oščadnica:

  • Marián Plevko, Ing., 43 r., starosta, nezávislý kandidát.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Radôstka:

  • Dominik Brandys, 30 r., profesionálny vojak, nezávislý kandidát,
  • Kristína Gunčagová, Mgr., 36 r., učiteľka, Kresťanskodemokratické hnutie,
  • Simona Lutišanová Matejčíková, Mgr., 26 r., samostatná odborná referentka, nezávislá kandidátka,
  • Jaroslav Skaličan, 29 r., montér, SMER – sociálna demokracia.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Raková:

  • Anton Heglas, Mgr., 46 r., starosta, nezávislý kandidát,
  • Janka Hnidková, Mgr., 55 r., pedagogička, Komunistická strana Slovenska,
  • Miroslav Mariak, JUDr., 51 r., referent vnútorného oddelenia, nezávislý kandidát.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Skalité:

  • Jozef Cech, PaedDr., 40 r., starosta, HLAS - sociálna demokracia, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Stará Bystrica:

  • Ján Podmanický, PhDr., JUDr., PhD., 45 r., starosta, poslanec NR SR, SMER – sociálna demokracia, HLAS – sociálna demokracia, Slovenská národná strana.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Staškov:

  • Peter Koper, 61 r., majster strediska, nezávislý kandidát,
  • Martina Laufiková, Bc., 50 r., asistentka riaditeľa, Kresťanskodemokratické hnutie,
  • Ladislav Šimčisko, Ing., 56 r., starosta, nezávislý kandidát.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Svrčinovec:

  • Štefan Bajánek, 44 r., nastavovač a obsluha kovoobrábacích strojov a vodič kamiónu, nezávislý kandidát,
  • Ján Cyprich, 42 r., podnikateľ, nezávislý kandidát,
  • Stanislav Cyprich, DiS.art, 54 r., učiteľ základnej umeleckej školy, nezávislý kandidát,
  • Renáta Majchráková, Mgr., 53 r., starostka, nezávislá kandidátka,
  • Pavol Stráňava, 49 r., invalidný dôchodca, STAROSTOVIA A NEZÁVISLÍ KANDIDÁTI,
  • Peter Šimčisko, PhDr., 51 r., obchodný zástupca, nezávislý kandidát.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Vysoká nad Kysucou:

  • Anton Varecha, Mgr., 46 r., starosta, nezávislý kandidát.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Zákopčie:

  • František Hažík, Ing., 59 r., samostatný špecialista tratí a stavieb, HLAS - sociálna demokracia, Slovenská národná strana,
  • Jaroslav Roman, JUDr., 46 r., výsluhový dôchodca, REPUBLIKA, SMER - sociálna demokracia,
  • Ján Slaninák, 49 r., starosta, nezávislý kandidát.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu obce Zborov nad Bystricou:

  • Juraj Hlavatý, PaedDr., 42 r., starosta, nezávislý kandidát.

Súvisiaci článok
PREHĽAD: Viete, kto ide kandidovať za starostov v obciach v okrese Žilina? (ČASŤ PRVÁ)
Čítajte viac >


Súvisiaci článok
PREHĽAD: Viete, kto ide kandidovať za starostov v obciach v okrese Žilina? (ČASŤ DRUHÁ)
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť