Piatok 26. 04. 2024 05:18:55 | Meniny má Jaroslava

Študent rajeckého gymnázia hviezdil na medzinárodnom šachovom turnaji (FOTOGALÉRIA)

Žiak I.A triedy Gymnázia Rajec, Daniel Kulich sa v uplynulých dňoch zúčastnil šachového turnaja s názvom Tatranský pohár v Podbanskom vo Vysokých Tatrách. Prvé miesta obsadil až v troch kategóriách – Junior, ELO rating do 1 800 a 2 100. Foto: Facebook / Gymnázium Rajec

Juliana Krčulová|22. september 2022|16:00:05

Žilinskí šachisti zožali na uvítacom turnaji takmer polovicu pódiových umiestnení (FOTOGALÉRIA)

„Našu gymnaziálnu rodinu rozšíril génius, a my sme veľmi pyšní,“ uviedlo Gymnázium Rajec o Danielových úspechoch vo svojom príspevku na sociálnej sieti Facebook. Podľa pedagógov z rajeckého gymnázia, išlo o kvalitne obsadený medzinárodný turnaj prevažne zložený z dospelých hráčov zo Slovenska, Česka aj Poľska.

„Turnaj sa hral na 9 kôl, to znamená 9 partií, pričom každá partia trvala zhruba 4 až 4,5 hodiny. Daniel sa umiestnil v turnaji celkovo na 9. mieste, pričom bol jediným hráčom spomedzi mládeže, ktorý sa umiestnil v prvej desiatke. Zároveň sa Daniel umiestnil na 1. mieste v kategórii Junior (vek do 18 rokov), 1. miesto obsadil aj v kategórii ELO rating do 1800 a taktiež 1. miesto v kategórii ELO rating do 2100,“ priblížili pedagógovia z rajeckého gymnázia o Danielových uplynulých úspechoch, ku ktorým mu ešte raz srdečne zablahoželali.

Poľovník si mal pri streľbe pomýliť psa s diviakom. Majiteľka podala trestné oznámenie