Utorok 27. 09. 2022 17:41:25 | Meniny má Cyprián

Medzi Ružomberkom a Žilinou vodiči pre rekonštrukcie stoja v hodinových kolónach

Prejazd medzi Ružomberkom a Žilinou sa môže z pôvodných 60 minút v týchto dňoch predĺžiť aj na niekoľko hodín. Stavebné práce na dvoch hlavných trasách v tomto úseku spôsobujú v exponovaných časoch a dňoch viac ako hodinové kolóny. Slovenská správa ciest (SSC) aj Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) ako správcovia dotknutých ciest hovoria, že opravy boli nevyhnutné. Kraj však dodáva, že SSC ich o aktuálnej rekonštrukcii mostných záverov v Žiline neinformovala. A to aj napriek tomu, že zvyčajnú obchádzkovú trasu cez Zázrivú ŽSK rekonštruuje už od vlani. ILUSTRAČNÉ FOTO: Darya Sannikova na Pexels.com

TASR|12. august 2022|16:47:37


Súvisiaci článok
Dolnokubínčan šoféroval s takmer dvomi promile, čím spôsobil vážnu dopravnú nehodu
Čítajte viac >

Hovorkyňa kraja Eva Lacová pre TASR uviedla, že sú znechutení tým, čo vodiči v týchto dňoch na cestách zažívajú. "Práce na našej ceste, úseku Zázrivá – Párnica, sa začali ešte na jeseň 2021, keď sa realizovali prvé úseky cesty a rátalo sa s pokračovaním prác v tomto roku. Nemali sme žiadnu vedomosť o tom, že SSC chce uskutočniť opravy záverov na ceste I/18 v Žiline," skonštatovala.

Rekonštrukcia mostných záverov v Žiline bola podľa Martina Guziho z komunikačného odboru SSC nevyhnutná pre ich nevyhovujúci stav. Ukončenie prác predpokladajú 21. augusta, v závislosti od poveternostných podmienok, možností dodávateľa a dopravnej situácie v mieste rekonštrukcie. "Snažíme sa koordinovať práce na stavbách so samosprávou, niektoré opravy sú však nevyhnutné a musia sa urobiť v danom čase," povedal.

Do budúcnosti ŽSK považuje za nevyhnutné, aby sa všetky dotknuté organizácie i štátna správa informovali o obmedzeniach s cieľom vyhnúť sa podobnej situácii. "Veríme, že po ukončení rekonštrukcie mosta v Žiline dôjde k upokojeniu situácie," dodala Lacová. Výhľadovo by tam práce mali trvať ešte deväť dní. Oprava cesty v Zázrivej by sa mala úplne skončiť až na budúci rok. "Situácia nás mrzí, no realizácia stavebných prác na ceste smerom na Zázrivú je rozsiahla a vyžaduje si dopravné obmedzenia. Priepustnosť dopravy v čase realizácie prác priamo na mieste monitorujú policajti. Tí potvrdili správnosť nastavenia semaforov a dĺžky pracovných úsekov," podotkla hovorkyňa ŽSK.


Súvisiaci článok
Neznámy muž ukradol kolobežku priamo zo žilinského supermarketu Lidl. Majiteľ za užitočné informácie ponúka odmenu
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť