Nedeľa 03. 07. 2022 20:12:12 | Meniny má Miloslav

Na detskom a internom oddelení žilinskej nemocnice modernizujú šatne pre personál

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline prebieha rozsiahla rekonštrukcia šatní pre ošetrovateľský personál v detskom pavilóne a v budove interného oddelenia. Stavebné práce realizuje žilinská nemocnica z vlastných zdrojov a čiastočne z prostriedkov Nadačného fondu Mobis v Nadácii Pontis. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková. FOTO: FNsP Žilina

Erika Filekova|23. jún 2022|11:46:51


Súvisiaci článok
Žilinská nemocnica ocenila 47 výnimočných žien a mužov v oblasti ošetrovateľstva
Čítajte viac >

Modernizácia šatní prinesie výrazné zvýšenie kvality prostredia pre zamestnancov. Ako informoval riaditeľ FNsP Žilina Eduard Dorčík, ide o jeden z viacerých projektov zameraných na zlepšenia pre zdravotníkov a nezdravotníkov.

„Investičný dlh v našej nemocnici sa netýka len oddelení pre pacientov, ktoré postupne prechádzajú významnými premenami. Pracujeme aj na obnove personálnych priestorov, aby sme zlepšili pracovné podmienky pre lekárov, ošetrovateľov, upratovačky a vytvorili im pozitívne zázemie pre prácu či odpočinok, čo je pre nás dôležité v krokoch na stabilizáciu ľudí v zdravotníctve,“ zdôraznil E. Dorčík, podľa ktorého v nemocnici vlastnými kapacitami rekonštruujú sesterské a inšpekčné miestnosti, šatne, sociálne zariadenia.

Oddelenie hospodárskych a stavebných činností FNsP Žilina aktuálne pracuje v suteréne detského pavilónu, kde už v úvode letných prázdnin odovzdajú sestrám, sanitárkam a upratovačkám z oddelenia pediatrie tri nové šatne.

„Kompletne prerábame dve pôvodné miestnosti na prezliekanie a jednu miestnosť, ktorá bola doposiaľ nevyužitá. Vybavíme ich novými šatňovými skrinkami, lavičkami, každá časť bude mať vlastné sociálne zariadenie vrátane toalety a sprchy. Veľkým benefitom je zároveň inštalácia vzduchotechniky vo všetkých častiach,“ uviedol vedúci oddelenia hospodárskych a stavebných činností žilinskej nemocnice Pavol Záň s tým, že podobná obmena čaká taktiež osobné priestory pre ošetrovateľský personál oddelenia vnútorného lekárstva.

„V tejto chvíli už začíname s vypratávaním a prvými stavebnými prácami. Nové šatne na internom oddelení budujeme v rámci projektu financovaného z Nadačného fondu Mobis v Nadácii Pontis v hodnote 10-tisíc eur,“ doplnil P. Záň.

Žilinská nemocnica pred začiatkom leta dokončila niekoľko rekonštrukcií so zámerom zvýšenia komfortu zamestnancov. Obnovila sesterské miestnosti na ortopédii i chirurgii, vymenila okná v podkroví chirurgického aj očného pavilónu a na oddelení rádiodiagnostiky nainštalovala novú vzduchotechniku a klimatizáciu.


Súvisiaci článok
Podmienky pre personál nemocnice skvalitní výmena strešných okien
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť