Pondelok 16. 05. 2022 23:06:46 | Meniny má Svetozár

Na turistický zraz zrakovo postihnutých prišlo 51 turistov

Do Jasenskej doliny prišli zrakovo postihnutí turisti z celého Slovenska. V pláne majú turistiku po okolí, aj spoločné posedenia. FOTO: Mesto Martin

Miriam Michaela Štefková|14. máj 2022|14:16:19


Súvisiaci článok
Liptovský Mikuláš: Znevýhodneným pomôže nová mapa bezbariérovosti
Čítajte viac >

Mestský športový klub zrakovo postihnutých športovcov Martin (MŠK ZPŠ Martin), v spolupráci so Slovenskou asociáciou zrakovo postihnutých športovcov (SAZPŠ), zorganizoval v Jasenskej doline turistický zraz. Nevidiaci turisti sa stretli už po 28 krát.

V Národnom parku Veľká Fatra sa zišlo 51 turistov z ôsmich miest Slovenska. Podporilo ich vedenie mesta Martin, aj Žilinského samosprávneho kraja. Predsedníčka MŠK ZPŠ Martin Ľudmila Kubašová slávnostne otvorila podujatie a privítala všetkých prítomných turistov, ako aj hostí, predsedníčku Žilinského samosprávneho kraja Eriku Jurinovú, primátora mesta Martin Jána Danka, riaditeľa CTZ Stanislava Novotného, predsedu SAZPŠ Petra Ďurošku a trasera Pavla Kráľovanca.

„Som príjemne prekvapený z týchto odvážnych ľudí, ktorí napriek svojmu handicapu majú toľko elánu a energie pri napĺňaní svojich cieľov. Len pri takýchto aktivitách dokáže verejnosť spoznať nevidiacich ako ľudí, ktorí dennodenne dokazujú, že takmer všetko sa dá, stačí len chcieť. Som hrdý, že si vybrali práve našu turčiansku záhradku a prajem im, aby si užili každú chvíľku tohto krásneho prostredia,“ povedal primátor Ján Danko.

Po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou majú slabozrakí turisti naplánované rôzne trasy na turistiku. „Počas štyroch dní majú v pláne túry na Minčol, Malý Lysec, Mažiarky, aj do Ústia Slavkovskej doliny. Záver zrazu bude patriť návšteve Múzea slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch,“ dodáva Jana Kopecká, hovorkyňa mesta Martin.


Súvisiaci článok
Medveď napadol ďalšieho horára, zvýšte opatrnosť, varuje správa Lesov Slovenskej republiky
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť