Piatok 27. 09. 2024 23:34:05 | Meniny má Cyprián

Žilina získala cenné body proti Košiciam: Rozhodujúci gól padol až v predĺžení

Hokejisti Žiliny triumfovali v štvrtom kole Tipos extraligy proti HC Košice s výsledkom 2:1 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil obranca Daniel Gachulinec. Vlci spod Dubňa sú v tabuľke aktuálne na deviatom mieste s piatimi bodmi, zatiaľ čo „Oceliari“ majú sedem bodov a sú piati.

Juliana Krčulová|27. september 2024|20:54:41

Zdroj: zilina.sp21.sk

Žilinskí Vlci sa po prehre so Spišiakmi stretnú s Košicami: Musíme dodržiavať systém a zlepšiť sa, tvrdí Bartovič

Žilina zdolala Košice po predĺžení: Rozhodujúci gól strelil Gachulinec

DOXXbet VLCI Žilina - HC Košice 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 45. Dej (Miller, Fejes), 64. Gachulinec (Lukosevicius) - 16. Mikúš (Šedivý, Jääskeläinen)

Rozhodovali: Krajčík, Baluška - Stanzel, Vyšný

Počet divákov: 2 416

DOXXbet VLCI Žilina: LaCouvee - Tourigny, Miller, Gachulinec, Rajnoha, Holenda, Dyakov, Vajko - Lukosevicius, Jones, Kolenič - Fejes, Dej, Mráz - Mucha, Šmída, Varga - Koyš, Galamboš, Beták

HC Košice: Riečický - Gildon, Parlett, Deyl, Teves, Šedivý, Ferenc - Mikúš, Chovan, Jääskeläinen - Petráš, Pollock, Martel - Lamper, Repčík, Krivošík - Rogoň, Havrila, Bartánus

Milan Bartovič, tréner DOXXbet VLCI Žilina: „Myslím si, že sme videli dobrý zápas z obidvoch strán. Stretli sa dve mužstvá s výbornými brankármi, boli tam šance, z našej strany, myslím si, aj na tri body, ale sme radi aj za dva. Prvá tretina bola, ako som povedal, dobre organizovaná z obidvoch strán, nebolo možno až toľko šancí, aj keď Košice viedli 0:1, ale ja musím pochváliť mojich chlapcov za bojovnosť. Do druhej tretiny sme nastúpili trošku živší, nechceli sme vyčkávať, aj keď bolo stále 0:1 po dvoch tretinách, tak bolo na chalanoch vidieť, že si veria na ten gól. Chceli sme viac striel od modrej čiary, tak padol aj ten vyrovnávajúci gól. V predĺžení klobúk dole, veľa zblokovaných striel, to sú tie veci, ktoré chceme od hráčov. Verím, že naši strelci si uvedomia, že môžeme hrať s hocikým a tie góly prídu.“

Daniel Gachulinec, obranca a autor víťazného gólu: „Košice ukazujú posledné roky, že hrajú o najvyššie priečky a očakávali sme ťažký zápas. Herne sme nepodávali zlé výkony, ale výsledkovo sme sa trápili. Som rád, že sme dnes, aj keď v predĺžení, vyhrali. Pri mojom góle ‚Dejko‘ vybojoval puk, otvoril sa priestor na prečíslenie 2 na 1, ‚Luko‘ mi nahral a už som len nastavil hokejku. Super robota od oboch chalanov.“

Dan Ceman, tréner HC Košice: „Po dlhej ceste autobusom sme nehrali celkom dobre v prvej tretine, ale myslel som si, že v druhej tretine sa trochu zdvihneme. No nestalo sa tak. Žilina hrá veľmi dobre, dnes hrala trúfalejšie ako my. Vyhrali viac súbojov o puk. Zaslúžia si ten bod navyše, keďže zvládli aj oslabenie piatich proti trom. Súhlasím, že brankári boli vynikajúci.“

Nedeľa 29. septembra bude patriť hokeju, kedy sa na žilinskom ľade predstaví HC SLOVAN Bratislava. VSTUPENKY na poobedný zápas si môžete zakúpiť prostredníctvom TOHTO ODKAZU.

MŠK Žilina získala posilu v podobe Petra Pekaríka: Vracia sa do klubu, kde odštartoval svoju kariéru