Štvrtok 19. 09. 2024 13:00:23 | Meniny má Konštantín

Žilina si napravila chuť po neuspokojivom zápase s Podbrezovou. Šošoni zdolali Michalovce

Šošoni z MŠK Žilina sa svojim fanúšikom rozhodli pripraviť príjemný vstup do 3. kola Niké ligy a v premiére na novom trávniku porazili tím MFK Zemplín Michalovce z východu.

Michal Szentivanyi|10. august 2024|20:30:17

Zdroj: Koláž Žilina SP21

Súvisiaci článok
MŠK Žilina nestačila na Apollon: V príprave prehrala 1:2

O víťaznej premiére v 3. kole Niké Ligy informoval web klubu MŠK Žilina. Na Štadióne MŠK Žilina sa v sobotu 10. augusta odohral ligový duel na novom prírodnom trávniku.

Víťazná premiéra

Žilinskí Šošoni trávnik pokrstili podobne ako „B" tím. A teda víťazne. Hráči v žlto-zelených dresoch nastúpili proti východniarom z Michaloviec. „Hoci sme sa dlho nevedeli presadiť, načali sme súpera z východe pred prestávkou a pokračovali aj po nej. Na víťazstve 3:1, ktoré bolo premiérové v novom ročníku i na novej tráve, sa podieľal dvomi gólmi Eric Bile. Víťazný presný zásah prišiel z kopačky Maja Sauera. So štyrmi bodmi a jedným zápasom k dobru stúpame tabuľkou hore," informoval klub.

Ku koncu prvého polčasu sa domáci chceli presadiť viackrát, no súperovu bránku tesne míňali. Zlom prišiel až v šanci, ktorú dostal Bile. Išlo o penaltu, ktorú domáci hráč premenil a na výsledkovej tabuli zasvietilo 1:0. Domáci hráči tak išli pred koncom prvého polčasu do šatní príjemne naladení.

Adrián Kaprálik to neskôr prihral Majovi Sauerovi. Ten to umiestnil po zemi presne k tyčke na 2:1. Kaprálikova akcia pokračovala, keď sa predral do zakončenia, no neuspel. „Bojovnosťou však ešte získal loptu a naservíroval ju do prázdnej brány Bilemu, ktorý sa zapísal druhýkrát do streleckej listiny - 3:1," doplnil klub MŠK Žilina.

Domáca premiéra tak pre Šošonov dopadla úspešne, v závere sa hra odohrávala poväčšine už len v strede ihriska, čo sa pri dvojgólovom náskoku dalo v poriadku zvládnuť.

Šošoni si to už čo nevidieť rozdajú s východniarmi. Pre divákov je pripravená nová fan zóna