Štvrtok 19. 09. 2024 07:29:07 | Meniny má Konštantín

Vodný slalomár Grigar skončil v časovke kajak krosu na 19. mieste

Slovenský vodný slalomár z Liptova Jakub Grigar obsadil v piatok 2. augusta v časovke kajak krosu na Olympijských hrách v Paríži 19. miesto.

TASR|2. august 2024|17:00:01

Zdroj: TASR/AP

Grigarova finálová jazda nestačila na medailové pozície. Neobháji tak tokijské striebro (AKTUALIZOVANÉ)

Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar obsadil v piatkovej časovke kajak krosu na OH v Paríži 19. miesto výkonom 71,18 sekúnd.

Jeho krajan Matej Beňuš skončil na 23. mieste časom 73,54 sekúnd. V rovnakej disciplíne v kategórii žien patrilo 20. miesto Eliške Mintálovej za 75,26, Zuzana Paňková obsadila 30. pozíciu výkonom 79,36. Časovka rozhodovala o nasadení do rozjázd.

V časovke mužov sa predstavilo 38 pretekárov, v súťaži žien štartovalo o jednu menej. Všetci postúpili do 1. kola vyraďovacích bojov, ktoré je na programe v sobotu.

O medaily sa bude bojovať v pondelok 5. augusta. Najrýchlejšie časy predviedli Brit Joseph Clarke (66,08) a Francúzka Camille Prigentová (70,33).

Jakub Grigar z Liptova sa prepracoval do semifinále K1 (AKTUALIZOVANÉ)