Alergia na opaľovacie prípravky
Alergológovia a imunológovia na sociálnej sieti Instagram priblížili, čo robiť, ak sa u človeka objaví alergia na opaľovací krém. Uviedli, že niekedy sa alergia na opaľovací krém mylne zamieňa s alergiou na slnko. Podľa odborníkov je dôležité informovať o tom, že samotná alergia na opaľovacie krémy ako také neexistuje.
Zdroj: Instagram/alergologovia_a_imunologovia
„Aj keď sa v kozmetike a opaľovacích krémoch nenachádzajú tzv. priamo nebezpečné chemikálie, alergickú reakciu môžu spôsobiť jednotlivé zložky, ktoré sa v opaľovacom kréme nachádzajú. Vždy v závislosti od konkrétneho produktu a značky,“ doplnili alergológovia.
Zdroj: Instagram/alergologovia_a_imunologovia
Aké ponaučenie z toho vyplýva?
Imunitnú reakciu v koži môžu teda vyvolať niektoré zložky opaľovacích krémov, či obsiahnuté chemické UV filtre v produkte. Ide o cinamáty, salicyláty a benzofenóny. Pre iných ľudí môžu byť škodlivé zase konzervačné látky, najmä parabén, quaternium-15, timerozal, benzoan a fenón.
„Pomerne často sa však stretávame aj s parfumačnými zložkami, ktoré sú obsiahnuté v opaľovacích prípravkoch. Ak spozorujete danú reakciu, treba zmeniť druh krému. Kožná reakcia môže vzniknúť aj s odstupom 1 – 2 dni po pobyte na slnku,“ dodali odborníci v príspevku.
Zdroj: Instagram/alergologovia_a_imunologovia
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť