Pondelok 17. 06. 2024 10:52:53 | Meniny má Adolf

Koncom mája budú na Orave operovať cestári. Vodiči, pripravte si dávku trpezlivosti, uzávierka potrvá mesiac

Vodiči, zbystrite pozornosť! Slovenská správa ciest začína od pondelka 27. mája s opravou odvodňovacieho systému na cestnom moste v Dolnom Kubíne.

Radka Kostánová|25. máj 2024|16:30:24

Ilustračné foto. Zdroj: Facebook/Ján Prílepok - primátor mesta Dolný Kubín

Súvisiaci článok
Problematický úsek cesty na Kubínsku hoľu plánujú rozšíriť. Sumu odhadli na zhruba jeden milión eur
Čítajte viac >

Zástupcovia mesta Dolný Kubín na webovej stránke informovali, že od pondelka 27. mája 2024 sa vodiči nevyhnú dopravnému obmedzeniu. Dolnokubínska radnica doplnila, že stavebné práce na tomto úseku cesty číslo I/70 by mali trvať viac ako mesiac. Automobilová doprava bude môcť prechádzať ponad rieku Orava len v jednom jazdnom pruhu.

„V súvislosti s touto rekonštrukciou čakajú Dolný Kubín dopravné obmedzenia. Práve na tomto moste premávka bude až do 5. júla riadená semaformi a prípadne pracovníkmi zhotoviteľa. Návštevníkom mesta, ale aj obyvateľom odporúčame v prípade potreby využiť náhradnú trasu, ktorá vedie cez Oravskú Porubu a Gäceľ,“ ozrejmil Matúš Lakoštík, viceprimátor Dolného Kubína.

Účel opravy cesty:

Účelom opravy je podľa vedenia mesta obnova funkčnosti odvodňovacieho zariadenia, výmena existujúcich odvodňovačov za nové prvky a celková úprava spôsobu vyústenia vôd cez odvodňovacie potrubie na terén pod mostom. Zároveň bude súčasťou stavebných prác aj úprava vozovky a hydroizolácie.

„Celú rekonštrukciu bude vykonávať SSC cez dodávateľskú firmu. Obmedzenie dopravy na moste bude 24 hodín denne, takže naozaj bude to náročné, bude to chcieť veľa trpezlivosti. Veríme, že práce sa v SSC podaria urobiť čo najkratšej dobe,“ doplnil Lakoštík.


Súvisiaci článok
Upozornenie pre cestujúcich: Pozor na zmeny pri vlakových spojeniach medzi Žilinou, Rajcom a Lietavskou Lúčkou
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť