Piatok 14. 06. 2024 14:58:55 | Meniny má Vasil

Žilinský kraj finančne ocenil najlepšie podnikateľské zámery stredoškolákov

Študentky Súkromnej strednej odbornej školy Pro Scholaris v Žiline a SOŠ lesníckej a drevárskej J. D. Matejovie v Liptovskom Hrádku zvíťazili v súťaži Stredoškolský podnikateľský zámer 2023/2024, ktorej výsledky vyhlásil Žilinský samosprávny kraj v rámci Festivalu študentskej podnikavosti. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Eva Lacová.

TASR|23. máj 2024|13:30:22

Zdroj: zilinskazupa.sk

Súvisiaci článok
Plavci z Dolného Kubína opäť bodovali. Získali titul majstra a dva tituly vicemajstra Slovenska
Čítajte viac >

ŽSK organizuje súťaž v spolupráci s inovačným centrom Inovia. „Do 13. ročníka súťaže prihlásilo v dvoch samostatných kategóriách svoje projekty 48 študentov, pričom pred odbornou porotou na festivale sa prezentovalo 12 z nich," priblížila Lacová s tým, že víťazi získali finančnú odmenu vo výške 500 eur.

2024_05_22_Stredoskolsky_Podnikatelsky_Zamer-3.jpg Zdroj: zilinskazupa.sk

V kategórii Podnikateľský študentský projekt zvíťazila dvojica žilinských študentiek Jana Gašparíková a Júlia Filová s projektom výroby náramkov s odtlačkami labiek alebo zaliateho kúska srsti domáceho zvieratka pod názvom Stopa v srdci. Kategóriu Spoločensky prospešný študentský projekt vyhrala Vanda Rusnáková z liptovskohrádockej strednej školy s projektom Život v úli, v ktorom približuje život včiel mladej generácii.

Ocenenia víťazom odovzdala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová. „Súťaž je pre mnohých študentov prvou a vzácnou príležitosťou prezentovať svoje nápady pred širokou laickou i odbornou verejnosťou. V rámci podpory dostávajú študenti príležitosť odborných konzultácií k vlastnému podnikateľskému nápadu a tí, ktorých odborná porota vyhodnotí ako najlepších, dostanú od nás aj ďalšiu podporu pri uvádzaní projektu do praxe," poznamenala Jurinová.

2024_05_22_Stredoskolsky_Podnikatelsky_Zamer-1.jpg Zdroj: zilinskazupa.sk


Súvisiaci článok
Akordeónový úspech za hranicami: Mladý Kysučan vyhral ocenenie v Chorvátsku
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť