Štvrtok 13. 06. 2024 20:14:23 | Meniny má Anton

Pozor na falošné internetové obchody: Ministerstvo vnútra vyzýva k obozretnosti

Rezort poukázal na to, že dané weby neuvádzajú všeobecné obchodné podmienky ani kontaktné údaje, sú na nich gramatické chyby a vyzývajú na odblokovanie limitu platieb na kartách.

TASR|15. máj 2024|14:15:16

Ilustračné foto. Zdroj: Koláž/Žilina SP21, TASR/Jaroslav Novák a freepik.com

Súvisiaci článok
Nezodpovedný vodič v Žilinskom okrese: Podgurážený viedol auto a už má na krku obvinenie (AKTUALIZOVANÉ)
Čítajte viac >

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky upozorňuje na podvodné e-shopy, ktoré sa vydávajú za oficiálne weby známych značiek oblečenia a kozmetiky. Urobilo tak na profile na sociálnej sieti, kde sa venuje hoaxom a podvodom. Vyzvalo na obozretnosť pri nákupoch na internete.

„V uplynulých dňoch sme zachytili zvýšený počet registrovaných domén s podvodnými e-shopmi, ktoré sa vydávajú za oficiálne internetové stránky známych značiek oblečenia a kozmetiky. Imitáciou oficiálnych stránok a bezkonkurenčnými akciovými cenami sa podvodníci snažia dostať k vašim peniazom,“ priblížilo.

Falošné stránky možno identifikovať podľa viacerých znakov. Rezort poukázal na to, že dané weby neuvádzajú všeobecné obchodné podmienky ani kontaktné údaje, sú na nich gramatické chyby a vyzývajú na odblokovanie limitu platieb na kartách. „Majú takmer totožnú vizuálnu úpravu. V hornej lište stránky sa kontinuálne zobrazujú krátke informácie, ktoré pozitívne vykresľujú daný obchod,“ dodal.

Ministerstvo preto ľudí vyzvalo, aby si vždy overili, či si idú tovar kúpiť cez kredibilný internetový obchod. „Slovenská obchodná inšpekcia pravidelne aktualizuje svoje zoznamy rizikových a podvodných stránok,“ pripomenulo.


Súvisiaci článok
Prípad z Vlčiniec, ktorý zmrazil celé Slovensko. Judita je vo väzení raritou, o jej stave prehovoril psychiater
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť