Nedeľa 23. 06. 2024 14:16:23 | Meniny má Sidónia

Boj s odpadom na Liptove nekončí. Na brehu rieky vyzbierali priemerne 75 vriec za deň

Znečistené brehy rieky Revúca medzi Ružomberkom a Liptovskou Osadou upratujú v týchto dňoch dobrovoľníci. V sobotu 13. a v nedeľu 14. apríla sa do čistenia zapojilo takmer 50 rybárov. Na päťkilometrovom úseku v okolí Podsuchej sa im podarilo vyzbierať zhruba 150 vriec odpadu. TASR o tom informoval spoluorganizátor akcie František Hanes.

TASR|14. apríl 2024|19:15:40

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Súvisiaci článok
Nenechajte dobrovoľníkov v štichu. Pomôcť čistiť vodné hladiny v Rajeckej doline môžete aj vy
Čítajte viac >

Poznamenal, že tento rok je špecifický, pretože na brehoch sa vyskytlo väčšie množstvo igelitov a rôzneho iného drobného odpadu. „Celé to bolo spôsobené jarnou povodňou. Veľká voda tento odpad vymyla zo sedimentov a nánosu," priblížil.

Aj napriek veľkému objemu vyzbieraného odpadu jeho celkové množstvo z roka na rok klesá, zhodnotil Hanes. „Čo je potešujúce, že vo veľkej miere ide hlavne o starý odpad, ktorý bol do prírody vyhodený v minulosti. Nový odpad tvorí len minimálnu časť z celkového množstva vyzbieraného neporiadku," povedal.

S čistením brehov rieky začali dobrovoľníci a obyvatelia Podsuchej už počas minulého týždňa. Počas najbližších dní budú v upratovaní pokračovať dobrovoľníci a obyvatelia z Bieleho Potoka, Liptovskej Osady, Liptovských Revúc, ale aj deti zo základnej školy v Ružomberku.


Súvisiaci článok
Nelichotivé výsledky čistenia brehov Liptovskej Mary. Dobrovoľníci vyzbierali 150 vriec odpadu
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť