Štvrtok 16. 05. 2024 11:02:33 | Meniny má Svetozár

Futbalový víkend Žiliny s vyrovnanou bilanciou: Prvý tím podľahol Slovanu, mladý Pališčák dal hetrik

Výbery MŠK Žilina absolvovali počas víkendu viacero zápasov. Prvý tím podľahol na domácom štadióne Slovanu Bratislava 0:3. Jeden bod si pripísala rezerva, ktorá stratila dvojgólové vedenie. Darilo sa naopak výberu do 19 rokov.

Daniel Jurčík|7. apríl 2024|15:00:33

Zdroj: Facebook/ŠK Slovan Bratislava

Zápas „áčka" proti Slovanu bol špecifický výmenou rozhodcu, keď zraneného Erika Gemzického nahradil v 26. minúte arbiter Martin Dohál. Len o malú chvíľku Marcelli vysunul Barseghjana, ktorý trafil presne k žrdi – 0:1.

Zápas prebiehal v znamení ofenzívnej snahy domácich, ktorí však museli odolávať protiútokom belasých. Po jednom rýchlom prechode do ofenzívy skóroval Slovan druhý raz, keď si Barseghjan s Marcellim vymenili pozície a druhý menovaný z dobrej pozície zvýšil na 0:2. O pomyselný posledný klinec do rakvy sa postaral vynikajúci Barseghjan, ktorý si po strele Toliča našiel cestu k odrazenej lopte a z blízka zakončil na 0:3.

Mladíci si poradili s Ružomberkom

Mimoriadne smolný zápas zažili hráči rezervy. Tí po dvoch zásahoch talentovaného Vladimíra Vaľka vyhrávali v 54. minúte už 2:0. Pre mladého zakončovateľa to bol v tejto sezóne tretí a štvrtý presný zásah v druhej najvyššej súťaži, v ktorej nastúpil sedemkrát. Napriek tomu že domáci hrali od 38. minúty presilovku vďaka červenej karte Kambiho, vedenie si nedokázali udržať. Po hodine hry znížil Horvát a o 15 minút vyrovnal Lovynjuk na konečných 2:2.

Výber do 19 rokov si dokázal ako jediný pripísať tri body. Mladí Šošoni od začiatku diktovali tempo a do šatne išli s pohodlným dvojgólovým náskokom. Ten dokázali navýšiť a v 80. minúte svietil na tabuli stav 5:0. Hostia však zaznamenali aspoň čestný zásah. Za domácich sa trafili Pekelský, Stručka a Pališčák, ktorý zaznamenal hetrik.

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

• Góly: 26. a 87. Barseghyan, 69. Marcelli
  • ŽK: Bajrič (Slovan)
  • Rozhodovali: Gemzický (26. Dohál) - Štrbo, Vitko, 2955 divákov
  • MŠK Žilina: Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Ďatko (65. Bile), Adang (70. Essomba), Gidi, Bari (46. D. Javorček) - Jambor, Sauer, Iľko (65. Nsona)
  • Slovan Bratislava: Borjan - Bajrič, Kašia, Wimmer (89. Risvanis) - Blackman (89. Lichý), Kankava, Savvidis, Vojtko - Barseghjan (89. Zmrhal), Strelec (64. Pauschek), Marcelli (74. Tolič)

MŠK Žilina B – Pohronie Žiar nad Hronom 2:2 (1:0)

• Góly: 3. a 54. Vaľko, 60. Horvát, 75. Lovyniuk
  • ŽK: Essomba, Drame, S. Javorček - Kambi, Barbora, Jatta, Jurička
  • ČK: Kambi (po druhej ŽK, 38.)