Sobota 15. 06. 2024 23:41:01 | Meniny má Vít

Nový deväťkilometrový úsek cyklochodníka prepojí Žilinský kraj s Trenčianskym. Povedie až po Bytču

Nový deväťkilometrový úsek cyklochodníka prepojí Žilinský samosprávny kraj s Trenčianskym samosprávnym krajom. Povedie po Bytču a ŽSK ho chce financovať z programu česko-slovenskej cezhraničnej spolupráce. Oznámila to v stredu 3. apríla v Žiline predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

TASR|3. apríl 2024|12:30:29

Ilustračné foto. Zdroj: Freepik.com

Súvisiaci článok
Na cyklistickej mape pribudla významná trasa. Cyklochodník, ktorý spája Žilinu s Terchovou, slávnostne otvorili
Čítajte viac >

Dodala, že to bude stáť zhruba šesť miliónov eur a výstavba by sa mohla začať v blízkom období. „Projekt je už podaný, teraz čakáme na dobehnutie všetkých procesov. Počas apríla by mal mať stretnutie monitorovací výbor, na ktorom sa o projekte rozhodne. Keď nám príde vyrozumenie, vieme začať obstarávať zhotoviteľa a do pol roka stavať," priblížila Jurinová pre TASR.

Okrem cyklochodníka pri Bytči by v dohľadnej budúcnosti mal pribudnúť aj ďalší úsek, ktorý pôjde z Nezbudskej Lúčky cez Varín, Nededzu, Gbeľany a skončí sa v Tepličke nad Váhom. „V rámci tohto úseku sa podarí zokruhovať celé Vodné dielo Žilina, čo predstavuje trasu zhruba 30 kilometrov," povedala predsedníčka. Náklady na dielo sa vyšplhajú na sumu okolo 4,5 milióna eur. O pár mesiacov by podľa Jurinovej mohlo dôjsť k vyhodnoteniu projektu, podali ho v rámci plánu obnovy.

Predsedníčka ŽSK zhodnotila, že v kraji dochádza k veľkému rozvoju cykloturistiky a cyklodopravy. Tento rok pokračuje projekt cyklobusov. Jurinová predostrela, že do budúcna by ho radi rozšírili. Záujem o službu zhodnotila ako značný. „Na Turci, Kysuciach a Hornom Považí začnú cyklobusy premávať od soboty 4. mája. Na Orave a Liptove by mali byť spustené k sobote 1. júnu," skonštatovala.


Súvisiaci článok
Príbeh Jána, ktorý prešiel z Kysúc k Baltskému moru na dvoch kolesách
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť