Nedeľa 21. 04. 2024 21:20:20 | Meniny má Ervín

Bývalý primátor Žiliny čelí obžalobe z korupcie. Termín súdneho procesu zrušili

Súdny proces v korupčnej kauze exšéfa SNS a bývalého primátora Žiliny Jána S. sa vo štvrtok 7. marca na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu neuskutoční. TASR potvrdila zrušenie termínu hlavného pojednávania hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

TASR|4. marec 2024|12:45:02

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Súvisiaci článok
Najvyšší súd vrátil korupčnú kauzu exšéfa Slovenskej národnej strany späť na Špecializovaný trestný súd
Čítajte viac >

Prípad vrátil naspäť Najvyšší súd SR, ktorý zrušil vlaňajší rozsudok Špecializovaného trestného súdu. Ten sa podľa odvolacieho súdu nevysporiadal so všetkými okolnosťami významnými pre jeho rozhodnutie a zároveň dospel k záverom, ktoré nie sú logicky odôvodnené.

Prvostupňový súd vlani v júni odsúdil Jána S. na dvojročný podmienečný trest odňatia slobody so skúšobnou dobou v trvaní štyroch rokov za zasahovanie do nezávislosti súdu. Korupčnú trestnú činnosť sa podľa sudcu Špecializovaného trestného súdu nepodarilo preukázať.

Obžaloba bola podaná pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci. Ján S. mal podľa obžaloby na žilinskom krajskom súde vybavovať miernejší trest pre muža, ktorý bol prvostupňovým súdom odsúdený na nepodmienečný trest. U exsudcu Pavla Polku mal mužovi v odvolacom konaní vybaviť zmiernenie trestu na podmienku.

Ján S. trvá na svojej nevine. Obžalobu už skôr označil za účelovú, nedôvodnú a postavenú na nezákonne získaných dôkazoch.


Súvisiaci článok
Slota sa v stredu postaví pred súd. Mal podplatiť sudcu Polku, aby udelil miernejší trest
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť