Streda 18. 09. 2024 07:10:57 | Meniny má Eugénia

Vlci Žilina triumfovali na východe: Skórovali Dyakov a Bezúch, brankár Košarišťan si udržal čisté konto

V 37. kole TIPOS Slovenskej hokejovej ligy sa stretli Vlci Žilina s Trebišovom. Vlci vyhrali 2:0, vďaka gólom Dyakova a Bezúcha. Brankár Košarišťan si zachoval čisté konto.

Juliana Krčulová|3. február 2024|10:15:21

Zdroj: Facebook/Vlci Žilina

Súvisiaci článok
Vlci Žilina splietajú ďalšiu šnúru víťazstiev. Po Žiari jasne bodovali aj v Topoľčanoch

V piatok 2. februára sa Vlci Žilina vydali na dlhú cestu na východ krajiny, kde ich v 37. kole TIPOS Slovenskej hokejovej ligy čakal Trebišov. V zápase, v ktorom padlo málo gólov, sa presadili dvaja hráči Vlkov: obranca Dyakov v závere prvej tretiny a útočník Juraj Bezúch v druhom dejstve. Brankár Košarišťan nepustil za chrbát žiadnu z gólových šancí súpera a udržal si nulu. DOXXbet Vlci Žilina sú stále lídrom tabuľky so ziskom 102 bodov.

HK STEEL TEAM Trebišov - DOXXbet Vlci Žilina 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 18. Dyakov (Koyš, Mráz), 27. Bezúch (Jansons, Galamboš)

Ernest Bokroš, hlavný tréner: „Zápas po dlhej ceste, prvých 10. minút to nebolo ono, ale neskôr sa chlapci už rozbehli. Mali sme veľa šancí a príležitostí na góly ale som spokojný aj so stavom 2:0. Gratulujeme Košovi k nule a ideme ďalej.“

Juraj Bezúch, útočník: „Čakali sme, že to po tej dlhej ceste bude náročné. Tu v Trebišove sa nehrá dobre, povinné tri body máme. Tá hra môže byť vždy lepšia, máme na čom stavať do playoff. Ale tri body sa počítajú, brankár shootout, takže spokojnosť.“

DOXXbet Vlci Žilina sa najbližšie predvedú na domácom ľade, a to v stredu 14. februára o 17:30 hodine.