Sobota 15. 06. 2024 14:50:19 | Meniny má Vít

Prokurátorka podala v kauze vraždy študenta Daniela Tupého obžalobu na Adama Puškára

Prokurátorka podala v kauze vraždy študenta Daniela Tupého obžalobu na Adama P. TASR to vo štvrtok potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo. Upozornil na to portál Aktuality.sk. Foto: Shopify.com

TASR|21. september 2023|12:00:31


Súvisiaci článok
Obvinený z vraždy Daniela Tupého žiadal o prepustenie. Zostáva za mrežami
Čítajte viac >

„Prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava podala Mestskému súdu Bratislava I na obvineného Adama P. obžalobu pre trestný čin vraždy spolupáchateľstvom,“ priblížil Chylo.

Podanie obžaloby na Mestský súd Bratislava I potvrdil aj hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. „Súd vo veci vykoná prvotné úkony v zmysle Trestného poriadku,“ povedal pre TASR.

Obvinený sa nachádza v takzvanej útekovej väzbe pre obavu, že by mohol utiecť alebo sa iným spôsobom vyhýbať trestnému stíhaniu. Jeho obhajca Michal Ellinger už skôr deklaroval, že jeho klient trvá na svojej nevine. Adam P. má pozastavený výkon advokácie.

Študenta Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 vo večerných hodinách v bratislavskom parku na Tyršovom nábreží. Na študentov zaútočila pri petržalskom brehu Dunaja skupina mužov vyzbrojených nožmi a boxermi. Zranenia utrpeli viacerí ľudia.

Zločin vyvolal množstvo reakcií odsudzujúcich násilie a prejavy neonacizmu. Polícia pracovala v minulosti aj s verziou, že vraždu mohli mať na svedomí muži z podsvetia. V kauze pôvodne obžalovali päť osôb, Richardovi H. hrozilo desať až 15 rokov. Okresný súd Bratislava I ich v júni 2009 oslobodil.


Súvisiaci článok
Advokát, obvinený z vraždy Daniela Tupého, obhajoval obvinených spájaných s extrémizmom a vystupoval na Infovojne
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť