Pondelok 22. 04. 2024 11:22:45 | Meniny má Slavomír

Diaľničiari potvrdili, že vybrali zhotoviteľa technológií v tuneli Višňové. Ušetriť by mali milióny eur

Informovali sme vás už dnes, že Národná diaľničná spoločnosť konečne vybrala firmu, ktorá zabezpečí a namontuje technológie do tunela Višňové. Bez toho nie je možné tunel sprejazdniť. Informáciu pred malou chvíľou potvrdila samotná NDS. Verejným obstarávaním sa, pravdepodobne, podarí ušetriť 16,5 milióna eur. Ukončené však bude až podpisom zmluvy s víťazom. FOTO: NDS

Michal Filek|8. august 2023|10:55:04


Súvisiaci článok
Technológiu do tunela Višňové namontuje firma PPA Controll za 54 miliónov eur
Čítajte viac >

Národná diaľničná spoločnosť potvrdila, že vyhodnotila tender na technologické vybavenie tunela Višňové.

Predmetom zákazky bolo naprojektovanie a realizácia kompletného technologického vybavenia tunela Višňové a informačného systému diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala, vrátane záručného servisu.

„Úspešným uchádzačom sa stala spoločnosť PPA Controll, a.s. s ponukou v hodnote 54 430 488 eur bez DPH, pričom predpokladaná hodnota zákazky bola pôvodne na úrovni zhruba 71 miliónov eur,“ informovali pred chvíľou diaľničiari.

Vďaka verejnému obstarávaniu sa tak štátu podarí ušetriť 16,5 milióna eur.

NDS ďalej upresnila, že technológiu tunela a informačný systém úseku diaľnice zrealizuje spoločnosť za 550 dní a následne bude poskytovať záručný servis po dobu 8 rokov.

Čo ešte považuje NDS za dôležité?

Pri tvorbe hodnotiacich kritérií do značnej miery zohľadnili odporúčania analytikov Inštitútu dopravnej politiky a Útvaru hodnoty za peniaze.

Cena teda nebola jediným kritériom súťaže, dôraz bol aj na záručnú dobu a na lehotu výstavby.

Za účelom stanovenia nediskriminačných, transparentných a proporcionálnych súťažných podmienok využili aj prípravné trhové konzultácie.

„Proces verejného obstarávania bude ukončený až podpisom zmluvy s úspešným uchádzačom, o čom budeme samozrejme všetkých informovať,“ uzavrela NDS.


Súvisiaci článok
Lančarič: Úsek D1 s tunelom Višňové dokončia pravdepodobne až v roku 2025
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť