Nedeľa 14. 07. 2024 01:20:56 | Meniny má Kamil

Pre deti pribudnú v meste L. Mikuláš nové plochy na oddych a hry

Pre deti a mládež pribudnú v Liptovskom Mikuláši nové plochy na oddych a hry. Výstavbu a rozširovanie detských ihrísk plánujú v Starom meste, na Nábreží aj v Stošiciach. Informovala o tom v pondelok hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková. FOTO Mesto Liptovský Mikuláš

TASR|30. máj 2023|19:15:00

„V Starom meste máme vybudovať centrálne ihrisko, prípadne dobudujeme niektoré z existujúcich. Ďalej sa pozrieme na ihrisko vo vnútrobloku na Vansovej ulici na Nábreží. V tomto priestore sme nedávno vysporiadali pozemky, takže revitalizácia dostala zelenú. A napokon doplníme už existujúce ihrisko v Stošiciach o ďalšie prvky," priblížil Gabriel Lengyel z radnice. Dodal, že v súčasnosti tam obyvatelia majú k dispozícii kombinovanú dvojhojdačku, domček so šmýkačkou, kolotoč a strunovú hojdačku.

Novú šmýkačku by mal súkromný investor v krátkom čase osadiť aj na ploche na Štraussovej ulici v Palúdzke. „Z ročnej kontroly ihrísk vyplynulo, že na Štefánikovej ulici v Starom meste bude potrebné neplánovane vymeniť šmýkačku," priblížila hovorkyňa. Okrem toho sa deti v tejto časti mesta môžu zabaviť na herných prvkoch pri Pongrácovskej kúrii, vo vnútrobloku na Hurbanovej či v Rohonciho a galerijnej záhrade.


Súvisiaci článok
Faunu a flóru na Háji približuje nová environmentálna aplikácia
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť