Sobota 18. 05. 2024 17:37:01 | Meniny má Viola

Šošonky aj v treťom zápase sezóny proti Novým Zámkom bodovali

Žilinské Šošonky v treťom zápase sezóny proti Novým Zámkom zabodovali a výhrou 2:0 urobili podľa slov hlavného trénera, Stanislava Cenigu, dôležitý krok k záchrane. Foto: Facebook / Akadémia MŠK Žilina

Juliana Krčulová|23. apríl 2023|10:20:40

Talent Žilinského kraja: Futbalistka Daniela Michalcová (ROZHOVOR + FOTOGALÉRIA)

Žilinský ženský futbalový tím MŠK Žilina nastúpil v treťom kole nadstavby v sobotu 22. apríla proti FC Union Nové Zámky. Čisté konto si udržala devätnásťročná žilinská brankárka Katarína Smatanová a gólovo sa presadila mladá útočníčka Daniela Michalcová. Tímu z Nových Zámkov v sobotu šťastena nepriala. V dvadsiatej šiestej minúte zápasu strelila Justína Babínová gól do vlastnej bránky.

„V dôležitom šesťbodovom zápase sme si v prvom polčase po dobrom výkone vypracovali náskok. Ten sme v druhom polčase udržali po ubojovanom a koncentrovanom výkone. Nedokázali sme sa však už dostať do hry a viac-menej sme bránili dlhé lopty súpera,“ povedal žilinský hlavný tréner Stanislav Ceniga.