Štvrtok 13. 06. 2024 08:40:05 | Meniny má Anton

Doležal vyzýva poslancov, aby zákonom urýchlili výstavbu diaľnic. Týka sa to aj D3 na Kysuciach a D1 pri Žiline

Minister dopravy Andrej Doležal vyzval minulý týždeň na sociálnej sieti poslancov Národnej rady SR, aby dnes hlasovali za schválenie novely zákona 669 z roku 2007 o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľnic a ciest pre motorové vozidlá. FOTO: Facebook / Andrej Doležal

TASR|28. marec 2023|09:09:50


Súvisiaci článok
Desať veľkých protestov na podporu diaľnice na Kysuce. Je to na zamyslenie! (FOTOGALÉRIA)
Čítajte viac >

Novela má podľa neho urýchliť prípravu stavieb. "O tejto dôležitej novele sa bude v parlamente hlasovať v utorok a ja vyzývam koaličných aj opozičných poslancov, ktorým záleží na urýchlení prípravy a výstavby diaľnic a rýchlostných ciest, aby hlasovali za," spresnil minister.

"Novelou zákona 669 dosiahneme, že hodnotenie Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP) nebude treba aktualizovať po každom kroku ako doteraz, čo môže napríklad pri príprave R4 ušetriť aj dva roky. Aj keď má totiž ÚHP na zhodnotenie aktualizácie 30 dní, jej tvorba trvá dlhé mesiace," poznamenal.

ÚHP bude podľa Doležala aj naďalej hodnotiť štúdie realizovateľnosti, ktoré sa robia pred začiatkom prípravy projektu a tiež budú hodnotiť aktualizáciu aj pred vyhlásením verejného obstarávania na dokumentáciu. "Hodnotenia budeme naďalej rešpektovať," podčiarkol.

Doplnil zároveň, že novela zákona sa netýka všetkých stavieb na Slovensku. "Táto novela sa týka troch kľúčových diaľničných projektov, a to projektu R4 na východe, D3 na Kysuciach a D1, ktorá spája východ so západom našej krajiny," dodal Doležal.


Súvisiaci článok
A. Doležal: Dobudovanie D3 na Kysuciach môže byť reálne v roku 2029
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť