Štvrtok 25. 04. 2024 12:57:22 | Meniny má Marek

Vlci sa do semifinále ešte neprehrýzli. Štvrtý zápas prehrali v predĺžení

Päť štyri po predĺžení. To je výsledok štvrtého zápasu štvrťfinálovej série medzi Topoľčanmi a Vlkmi Žilina. Ďalší postupový mečbal budú mať Žilinčania vo štvrtok o pol šiestej na domácom štadióne. ZDROJ A FOTO: Vlci Žilina

Michal Filek|21. marec 2023|21:32:34

HC Topoľčany – Vlci Žilina 5:4 pp. (0:0, 1:1, 3:3 – 1:0) - Stav série: 1-3

Góly a asistencie: 23. Dosek (Hvila, Valent), 42. Stránský (Hřebíček, Ručkay), 44. Šandor (Matej), 49. Laurenčík (Dosek, Stránský), 70. Vybiral (Piačka, Hřebíček) – 35. Šidlík (Pohl, Kluka), 53. Bečka (Sloboda, Melcher), 54. Varga (Bečka, Melcher), 55. Koyš (Grebenchshikov, Novák). Oslabenia: 0-1. Rozhodovali: Fridrich, Mĺkvy, Vyšný, Nosek.

VLCI ŽILINA: Tomek – Pohl, Šidlík, Kluka, Halama, Varga – Grebenchshikov, Novák, Koyš, Mráz, Macek – Sloboda, Pacalaj, Tibenský, Paukovček, Jakubík – Růžička, Nahálka, Melcher, Bečka, Rehák.

Tréner Jarrod Skalde: „Vyraďovacie zápasy sú vždy najťažšie. V prvej tretine sme kontrolovali hru, väčšinu času sme mali puk na hokejkách, no skončilo to 0:0. Nemuseli sme na nich vyletieť, ale chceli sme dobre vstúpiť do zápasu a myslím, že sme odohrali obstojnú prvú tretinu. V druhej Topoľčany skórovali, my sme vyrovnali a v tretej začal play-offový zápas. Odskočili nám v skóre, nám sa trochu rozpadol systém, ale našli sme spôsob, ako vyrovnať. Nanešťastie, v predĺžení to nevyšlo. Pre mňa je to veľké sklamanie, pretože sme nemali puk a celých desať minút sme sa za ním naháňali. Mali sme zopár šancí, no bez puku to mohlo skončiť iba tak, že dostaneme gól. Vo štvrtok musíme vstúpiť do zápasu s väčšou energiou, väčším úsilím v našej hre. Musíme viac strieľať na bránu, pretože dnes to nebolo dostatočné a nedarilo sa nám vytvárať príležitosti k streľbe.“

Fantastický obrat Vlkov v treťom zápase štvrťfinále zariadil Macek. V sérii vedú už 3:0, dnes majú mečbal