Nedeľa 03. 03. 2024 02:35:01 | Meniny má Bohumil, Bohumila

Hudobný advent v Žiline opäť spríjemní predvianočné obdobie

Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra v spolupráci s umelcami a kultúrnymi inštitúciami prinesie aj tento rok do žilinských domácností čaro vianočnej atmosféry. Cieľom projektu Hudobný advent Žilina 2021 je aj napriek pandémii koronavírusu spríjemniť obyvateľom mesta chvíle pred najkrajšími sviatkami v roku.

Juliana Krčulová|29. november 2021|09:56:08

Po úspešnej minuloročnej premiére sa budú môcť priaznivci umenia opäť tešiť na vystúpenia žilinských interpretov v ďalšom ročníku, ktorý začne 28. novembra o 20:00 hod. koncertom Štátneho komorného orchestra.

Na tohtoročnom Hudobnom advente sa predstavia sláčikové kvarteto Adventure Strings so speváčkou Barbarou Švidraňovou, hudobná skupina Arzén, Mestské divadlo Žilina s inscenáciou Žltá čiara a program vyvrcholí v predvečer Štedrého dňa o 20:00 hod. vianočným koncertom pre mesto Žilina.

Vianočné koncerty a vystúpenia si budú môcť diváci v období od 28. novembra do 23. decembra vždy o 20:00 hod. pozrieť na YouTube kanáli Mesta Žilina, v Televízii RAJ a v Televízii Severka. Odvysielaný program bude na YouTube Mesta Žilina dostupný do 9. januára 2022.

Hudobný festival 2021 (1).png Foto: Mesto Žilina

„Teším sa, že môžeme Žilinčanom aj tento rok sprostredkovať koncerty a predstavenia našich umelcov a hudobníkov. Pestrý program Hudobného adventu opäť sľubuje príjemný umelecký zážitok. Hoci sme v Žiline museli tento rok pod tlakom aktuálnej epidemickej situácie a opatrení vianočné trhy s kultúrnym programom opäť zrušiť, chceme spríjemniť sviatočné obdobie aspoň v našich domovoch. Verím, že projekt Hudobný advent bude, podobne ako v minulom roku, pozitívne prijatý divákmi i interpretmi,“ povedal primátor Peter Fiabáne.

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

lock icon

Diskusia bola dočasne zablokovaná.