Pondelok 27. 05. 2024 23:59:05 | Meniny má Iveta

Enviropolícia obvinila muža z Martina, ktorý dvakrát hodil o zem malú čivavu

Vyšetrovateľ oddelenia Žilina odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ obvinil muža O. L. (1983) z Martina za prečin týranie zvierat. TEXT: Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia PZ ILUSTRAČNÉ FOTO: musicFactory lehmannsound na Pexels.com

Tlačová správa|1. február 2023|15:36:36

Podľa zistení envirpolicajtov mal muž úmyselne dvakrát prudko hodiť o asfaltový chodník psa, ktorého venčila poškodená K. K. (1976). Dôvodom malo byť to, že sa jej pes vôdzkou zaplietol o vôdzku jeho psa. Svojim konaním obvinený spôsobil čivave zlomeninu panvy a oboch zadných končatín, ktoré si vyžiadali operačný zákrok a podstúpenie pooperačnej liečby. Obvinený týmto konaním týral zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom a to na mieste prístupnom verejnosti.

UPOZORNENIE OD POLÍCIE

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti a v prípade, že osoba týra zviera, hoci bola za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutá alebo za taký čin bola v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdená alebo týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, alebo utýra zviera je takéto konanie považované za trestný čin a môže byť potrestaná odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha vyššie uvedený čin na viacerých zvieratách, alebo verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti alebo na zvierati osobitne chránenom zákonom, alebo závažnejším spôsobom konania.


Súvisiaci článok
Polícia vlani zaznamenala 122 prípadov týrania zvierat
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť