Sobota 01. 10. 2022 17:41:15 | Meniny má Arnold

Duel SP 21: Adamov vs. Lojdl: Síce na chvoste záujmu, ale šport a kultúra dobu covidovú prežijú (VIDEO)

V Dueli sme privítali šéfa Kultúrneho centra Stanica Mareka Adamova a manažéra MFK Bytča, Akadémie Róberta Boženíka v Bytči Stanislava Lojdla. Témou bolo: Prežije šport a kultúra dobu covidovú?

Michal Filek|12. január 2022|11:49:44

„Kultúru a šport zavreli preto, lebo ak by to neurobili, tak by nemohli zaviesť zákaz vychádzania,“ hovorí Marek Adamov. Šport zatvárajú, lebo mu nerozumejú, sami to nikdy nezažili. „Preto môžu povedať niekomu, kto hrá futbal, alebo basketbal, že veď si môže ísť sám zabehať. Ale oni jednoducho nechápu, že to sú dva úplne iné športy. A kvôli tomu nám vypadnú stovky talentov. Nenávratne.“

Táto doba bude mať veľa víťazov, ale ešte viacej porazených. „A treba povedať, že porazených úplne zbytočne, lebo máme predsa vakcínu,“ doplnil Adamov. Je všeobecne známy fakt, že šport a kultúra sú na Slovensku na okraji záujmu. Žiaľ, je to tak. „Bijeme sa do pŕs, akí sme dobrí. Ale v skutočnosti oslavujeme výkony individuálnych športovcov a umelcov, ktorí vynikla napriek systému, nie vďaka podpore štátu. Zoberte si takú Petru Vlhovú. Jej úspech je výsledkom práce jej otca a rodiny, nie systematickej práce štátu a lyžiarskej federácie,“ podotkol šéf Stanice.

Aj Stanislav Lojdl je rozčarovaný z nelogicky nastavených pravidiel. „Je nelogické, aby sa deti mohli stretávať v obchodných domoch, aby boli preplnené vleky a lanovky v lyžiarskych strediskách, ale aby mladí športovci nemohli trénovať na veľkom ihrisku pod holým nebom,“ myslí si.

„Nás doteraz covid až tak nezasiahol. Vybudovali sme úplne novú infraštruktúru, budujeme v Bytči akadémiu, ktorá si získava meno a tak nemáme ani núdzu o deti. Začali sme opäť tréningový proces a zdá sa, že sa nám deti na trávnik vrátili. Veľmi nás to teší,“ povedal Stanislav Lojdl.

A prežije futbal v Bytči dobu covidovú? „Určite áno. A bude ešte lepší a silnejší, ako doteraz,“ uzavrel manažér MFK Bytča.

Pozrite si video a dozviete sa oveľa viac. Napríklad aj to, aký majú názor na to, či má, alebo nemá hrať Novak Djokovič na Australian Open.

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť