Utorok 07. 02. 2023 20:52:54 | Meniny má Vanda

VIDEO: Poľské kamióny naložené štrkom devastujú most cez Oravskú priehradu. Hrozí, že sa zrúti

Vodiči kamiónov nerešpektujú zákaz vjazdu na most ponad Oravskú priehradu a tak hrozí, že sa zrúti. Poukázal na to poslanec Žilinského samosprávneho kraja Igor Janckulík. Ten zistil, že nad ránom chodia po moste poľské kamióny naložené štrkom. FOTO: Námestovo info

Michal Filek|27. november 2022|13:01:07

RTVS v reportáži prišla s informáciou, že diagnostika mosta ponad Oravskú priehradu v Námestove preukázala jeho veľmi zlý stav. Ten ešte zhoršujú vodiči kamiónov, ktorí nerešpektujú zákaz vjazdu a preťažujú ho.

Prednedávnom na problém poukázal Igor Janckulík.

„Na tomto moste je znížená nosnosť motorových vozidiel na 12 ton. Nedodržiavaním tohto dopravného značenia sa narušuje statika mosta. Môže dôjsť až k jeho zrúteniu,“ napísal na sociálnej sieti.

Zverejnil dokonca aj video, ktoré mu poslali ľudia a v ktorom vidno, ako vodiči nákladných áut porušujú dopravné značenie.

„Požiadal som Mestskú políciu Námestovo, aby zrealizovala cez kamerový systém monitoring obojsmernej premávky cez most. Výsledok je šokujúci. Každý deň prejde okolo 100 nákladných vozidiel. Potvrdili sa aj informácie, že takmer každý deň ráno v čase 5.00 – 5.30 h kamióny z Poľska prechádzajú cez most s naloženým štrkom,“ uviedol Igor Janckulík.

Štátna televízia cituje náčelníka mestskej polície v Námestove, ktorý opísal systém Poliakov prechádzajúcich, napriek zákazu, cez most s kamiónmi naloženými stavebným materiálom.

„Majú systém: Ide prvé vozidlo a dajú hlášku, že je to okej a idú ďalšie. Valia sa cez ten most za sebou. Skúšajú, zatiaľ asi neboli nijako sankcionovaní,“ uviedol pre RTVS Miroslav Hajdučík, náčelník Mestskej polície Námestovo.

Na základe týchto informácií požiadal Odbor dopravy ŽSK, aby s políciou zjednali okamžitú nápravu a tak predišli možnému nešťastiu a tragédii. O výsledku vás budeme informovať v najbližšom čase.


Súvisiaci článok
Janckulík: Nemocnice v Trstenej a Liptovskom Mikuláši majú byť zaradené na komunitnú úroveň
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť