Pondelok 06. 02. 2023 12:38:10 | Meniny má Dorota

Bytčiansky primátor sa ujal funkcie už štvrtýkrát. Poslanci mu plat navýšili o 30%

Primátor mesta Bytča Miroslav Minárčik a osemnásti poslanci mestského zastupiteľstve dnes slávnostne zložili sľuby a ujali sa svojich funkcií. Zastupiteľstvo šéfovi mesta následne zvýšilo minimálnu mzdu o 30%, a tak bude mesačne poberať cca 4400 eur. Jeho zástupcom zostáva Juraj Babušík. FOTO: Erika Fileková

Michal Filek|25. november 2022|18:10:06

Po zložení sľubu predniesol Minárčik príhovor, v ktorom pripomenul ťažké predchádzajúce volebné obdobie, v ktorom sa museli vysporiadať s covidom, aj následkami vojny na Ukrajine. Vyzdvihol však aj úspechy, ktoré sa im spoločne podarilo dosiahnuť. Najmä výstavbu bytov na sídlisku Thurzove sady, z ktorých niekoľko desiatok mesto získalo do svojho vlastníctva z prostriedkov štátneho fondu, výstavbu športovej haly, čo sa podarilo po desiatkach rokov, osadenie polopodzemných kontajnerov, či výstavbu detských ihrísk.

titulka2.jpg

„Dovoľujem si vám oznámiť, že mojím zástupcom na toto volebné obdobie bude Juraj Babušík,“ uviedol poslancov do obrazu primátor.

Nová mestská rada bude pracovať v zložení: Juraj Babušík, Peter Weber, Bratislav Šušolík, Martin Gácik, Ľubomír Hrobárik a Martina Macková za mestské časti.

Zastupiteľstvo zvolilo aj zloženie odborných komisií. Ich predsedami sa stali Weber (komisia finančná), Gácik (komisia životného prostredia), Ľubomír Hrobárik (komisia sociálna, kultúry a športu), Šušolík (komisia správy majetku a podnikateľských činností) a Mária Lee Fujdiaková (grantová komisia).

Plat primátora zostane rovnaký

Základný plat primátora Mesta Bytča, ktorý je vo výške 3 403 eur, poslanci Miroslavovi Minárčikovi navýšili o 30%. Mohli tak pritom urobiť až o 60%. Poberať tak bude cca 4 423 eur mesačne.

Poslanecká novicka Martina Macková dala návrh, aby primátorovi plat zvýšili len o 10%. Po krátkej prestávke a konzultácii s kolegami z klubu ho však stiahla.

„Ďakujem vám za dôveru. Budem sa snažiť aj naďalej pomáhať našim ľuďom, ktorí to potrebujú,“ poďakoval sa poslancom Minárčik.

Ďalšie zastupiteľstvo bude 14. decembra. Poslanci budú schvaľovať rozpočet mesta na budúci rok.

titulka3.jpg


Súvisiaci článok
V bytčianskom parku osadili bustu generála Štefánika. Po 73-ročnom snažení
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť