Štvrtok 11. 07. 2024 03:35:47 | Meniny má Milota

Podgurážení vodiči na Kysuciach opäť skúšali šťastenu. Ani tento raz im to nevyšlo!

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí tridsaťročný muž z Nesluše, tridsaťštyriročný muž z Rakovej a taktiež aj dvadsaťosemročný muž z Čadce, ktorý vykonal dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom až 2,35 promile. Informovala o tom hovorkyňa OR PZ v Čadci, Janka Zlochová. Foto: ilustračné / Diana.grytsku na Freepik.com

Juliana Krčulová|23. november 2022|12:15:31


Súvisiaci článok
Šiesti vodiči pod vplyvom alkoholu zavinili v uplynulom týždni na cestách ŽSK dopravnú nehodu
Čítajte viac >

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Čadci obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky tridsaťročného muža z Nesluše. Muž mal, podľa slov hovorkyne Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci, Janky Zlochovej, v sobotu 12. novembra 2022 v dopoludňajších hodinách viesť po ceste v obci Nesluša osobné motorové vozidlo značky Seat Ibiza.

„Policajnou hliadkou bol zastavený a kontrolovaný. Policajti vykonali následne u obvineného dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom 0,49 mg/l alkoholu v dychu, čo po prepočte predstavuje 1,02 promile. Obvinenému mužovi bola obmedzená osobná sloboda a bol predvedený na policajný útvar za účelom vykonania potrebných úkonov. Poverený príslušník skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ priblížila Zlochová.

young-male-driver-looking-side-view-mirrors.jpg Foto: ilustračné / Yanalya na Freepik.com

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí aj tridsaťštyriročný muž z Rakovej, ktorý mal viesť osobné motorové vozidlo značky Škoda Felícia v piatok 11. novembra 2022 vo večerných hodinách po ceste v meste Čadca.

„Policajnou hliadkou bol zastavený a kontrolovaný. Policajti vykonali následne u obvineného dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom 1,08 mg/l alkoholu v dychu, čo po prepočte predstavuje 2,25 promile. Obvinenému mužovi bola obmedzená osobná sloboda a bol predvedený na policajný útvar za účelom vykonania potrebných úkonov,“ uviedla Zlochová a ďalej dodala, že poverený príslušník okresného dopravného inšpektorátu skrátené vyšetrovanie už skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

man-with-beer-driving-car (1).jpg Foto: ilustračné / Freepik.com

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí taktiež dvadsaťosemročný muž z Čadce. Obvinený mladý muž mal podľa slov hovorkyne OR PZ v Čadci viesť osobné motorové vozidlo značky Škoda Octavia v utorok 8. novembra 2022 vo večerných hodinách po miestnej komunikácii v meste Čadca.

„Policajnou hliadkou bol zastavený a kontrolovaný. Policajti vykonali následne u obvineného dychovú skúšku s pozitívnym výsledkom 1,13 mg/l alkoholu v dychu, čo po prepočte predstavuje 2,35 promile. Obvinenému mužovi bola obmedzená osobná sloboda a bol predvedený na policajný útvar za účelom vykonania potrebných úkonov. Poverený príslušník okresného dopravného inšpektorátu skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ uzavrela hovorkyňa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci, Janka Zlochová.


Súvisiaci článok
Päťdesiattriročný muž zo Zákamenného čelí obvineniu pre obzvlášť závažný zločin vraždy
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť