Streda 29. 03. 2023 10:33:42 | Meniny má Miroslav

Miešaný spevácky zbor Kysuca oslavuje v tomto roku svoje 45. narodeniny

Miešaný spevácky zbor Kysuca si spoločne so svojimi priateľmi a podporovateľmi toto jubileum pripomenú slávnostným galakoncertom, ktorý sa uskutoční v sobotu 12. novembra 2022 o 17:00 hodine na domovskej pôde, v Dome kultúry v Čadci. Foto: Mesto Čadca

Juliana Krčulová|6. november 2022|14:30:46


Súvisiaci článok
100 stavieb Žilinského kraja: Budova bývalej desaťtriednej štátnej ľudovej školy na Závaží (FOTOGALÉRIA)
Čítajte viac >

Ako informujú zástupcovia mesta Čadca na sociálnej sieti Facebook, galakoncert je určený najmä súčasným, bývalým členom zboru a ich rodinám, priateľom a priaznivcom, ako aj mnohým vzácnym hosťom, ale koncertu sa môže zúčastniť aj široká verejnosť.

„Popri MSZ Kysuca, ktorý povedie dirigent Tomáš Vrškový, sa v programe galakoncertu predstaví aj partnerský mužský spevácky zbor Coro Maddalene z Talianska pod vedením dirigenta Michela Flaima,“ uviedli zástupcovia mesta a ďalej o Miešanom speváckom zbore Kysuca ozrejmili: „MSZ Kysuca je výnimočným fenoménom v našom regióne. Nielen preto, že je jediným miešaným speváckym zborom dospelých svojho druhu na Kysuciach, ale aj preto, že po celý čas pracoval a pracuje s profesionálnymi dirigentmi – významnými osobnosťami. Mená ako Peter Fiala, Vojtech Didi, Pavol Procházka a jeho syn Ján Procházka sú v hudobnom svete na Slovensku i v mnohých európskych krajinách dobre známe. Títo štyria muži formovali zbor od jeho počiatkov až do nedávnej minulosti, každý v istom časovom období, a vtlačili mu veľkú dávku svojho tvorivého potenciálu a lásky k hudbe. V roku 2019 prevzal dirigentskú taktovku zboru mladý talentovaný Kysučan – pedagóg a dirigent Tomáš Vrškový,“ informovali zástupcovia mesta vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Vstupenky v hodnote päť eur si široká verejnosť môže zakúpiť v predpredaji v Dome kultúry v Čadci. Garantmi podujatia sú Mesto Čadca a Dom kultúry v Čadci. Podujatie z verejných zdrojov podporil aj Fond na podporu umenia.


Súvisiaci článok
Novú knihu Zakliaty kláštor predstavil Juraj Červenák v Žiline
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť