Štvrtok 18. 04. 2024 13:26:13 | Meniny má Valér

Mesto Žilina reaguje na plánovanú uzávierku Kysuckej ulice

Podľa hovorcu mesta, Vladimíra Miškovčíka, mesto Žilina do dnešného dňa nedostalo od Združenia pod Dubňom doručenú žiadosť týkajúcu sa povolenia na uzávierku miestnej komunikácie na Kysuckej ulici, obsahujúcu potrebné stanoviská dotknutých orgánov (dopravný inšpektorát, DPMŽ, SAD Žilina). Mesto Žilina preto, ako príslušný správny cestný orgán, nemôže vydať, ani nevydalo, povolenie na uzávierku miestnej komunikácie na Kysuckej ulici. TEXT: Vladimír Miškovčík, hovorca mesta FOTO: Facebook/Dopravná situácia Žilinský kraj

Tlačová správa|4. november 2022|11:29:22


Súvisiaci článok
AKTUALITA: Podjazd na Kysuckej plánujú 14. novembra uzavrieť na takmer tri roky
Čítajte viac >

1.Mesto Žilina do dnešného dňa 4. 11. nedostalo od Združenia pod Dubňom doručenú žiadosť týkajúcu sa povolenia na uzávierku miestnej komunikácie na Kysuckej ulici obsahujúcu potrebné stanoviská dotknutých orgánov (dopravný inšpektorát, DPMŽ, SAD Žilina) a preto mesto Žilina ako príslušný správny cestný orgán nemôže vydať ani nevydalo povolenie na uzávierku miestnej komunikácie na Kysuckej ulici.

2.Zástupcovia združenia boli informovaní a upozornení, že musia doručiť všetky náležitosti projektu k uzávierke v dostatočnom časovom predstihu, v opačnom prípad nemôže mesto vydať povolenie.

3.Mesto má na vyjadrenie k povoleniu zákonom stanovaných 30 kalendárnych dní.

4.Medializovaný termín predbežnej uzávierky miestnej komunikácie na Kysuckej ulici dňa 14. 11. nie je zo strany povoľovacieho orgánu – mesta Žilina schválený, a to z dôvodu, že nemáme k dispozícii vyššie uvedené dokumenty.


Súvisiaci článok
Dopoludňajšia nehoda na moste v Čadci komplikuje dopravu aj po niekoľkých hodinách
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť