Sobota 01. 10. 2022 20:52:31 | Meniny má Arnold

Iniciatíva Čisté Slovensko prináša čistenie deviatich národných parkov

Posledný septembrový víkend sa bude na Slovensku niesť v čistení všetkých deviatich národných parkov. Iniciatíva Čisté Slovensko sa koná od piatka (23. 9.) do nedele (25. 9.) a jej cieľom je na konci tohtoročnej turistickej sezóny vyčistiť prírodu od voľne pohodeného odpadu. TASR o tom informovalo tlačové oddelenie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR, ktoré za podujatím stojí. FOTO: TASR

TASR|23. september 2022|14:10:03


Súvisiaci článok
Bronzovú bustu M. R. Štefánika od Stanislava Biroša chcú osadiť v bytčianskom parku pri gymnáziu
Čítajte viac >

"Ministerstvo spoločne so správami národných parkov pozývajú milovníkov prírody na víkendové čistenie naprieč celým Slovenskom," odkazuje envirorezort.

V piatok sa čistenie začne v siedmich národných parkoch, a to v Pieninskom národnom parku, Národnom parku Muránska planina, Národnom parku Slovenský kras, Národnom parku Nízke Tatry, Národnom parku Slovenský raj, Národnom parku Malá Fatra a Národnom parku Veľká Fatra. V sobotu sa bude upratovať v Národnom parku Slovenský kras, Národnom parku Nízke Tatry, Národnom parku Slovenský raj a Tatranskom národnom parku. Nedeľa prinesie upratovanie v Národnom parku Poloniny.

Bližšie informácie sú zverejnené na webe ministerstva.


Súvisiaci článok
Krajský pamiatkový úrad Žilina objavil zaujímavý archeologický nález s pekným príbehom (FOTOGALÉRIA)
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť