Streda 24. 07. 2024 11:10:36 | Meniny má Vladimír

Skvelý úspech tanečníkov z Deep-u. Stali sa majstrami sveta v disco dance!

V septembri sa konali v švédskom Katrineholm Majstrovstvá sveta v disco dance disciplínach. Skvelí tanečníci a žiaci z martinského tanečného klubu Deep podali neuveriteľný výkon v jednotlivých disciplínach a dokonca si obhájili niekoľkonásobný titul majstra sveta. ZDROJ A FOTO: Deep

Michal Filek|21. september 2022|15:19:43


Súvisiaci článok
Úspech tanečníkov z DEEP DC Martin na majstrovstvách Európy ocenilo aj vedenie mesta
Čítajte viac >

Majstrovstvá sveta v Švédsku boli neskutočne nadaných tanečníkov a zároveň žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Deep už treťou zahraničnou súťažou v tejto sezóne. Tento rok je pre nich mimoriadne plodný a najúspešnejší v tomto športe za posledných 32 rokov.

Nedávno sa vrátili z poľských Majstrovstiev sveta a priviezli si aj Svetový pohár. V silnej medzinárodnej konkurencii si výprava tanečníkov Deep Martin rôznych vekových kategórií zo Švédska priniesla okrem mnohých finálových umiestnení aj titul majstra a vicemajstra sveta v disco dance disciplínach. Súťaže sa zúčastnilo 1215 súťažiacich zo 16 krajín a 2 kontinentov.

IMG_3787-1536x1152.jpg

V disciplíne disco skupín v detskej vekovej kategórii vybojovali skvelé tanečníčky z Disco Diva´s zlatú medailu. V disciplíne disco duo v tej istej vekovej kategórii si Natálka Fašianková s Nellkou Lukášikovou vybojovali nádherné 2. miesto. V disciplíne disco skupín, skupina juniorskej vekovej kategórie s názvom Flaming stars získala zlatú medailu. V tejto vekovej kategórii si disco skupina s názvom Filip´s group odniesli krásnu striebornú medailu. Zbierku zlatých medailí rozšírili juniori v disco formácii s názvom New ting.

V sólo disciplíne freestyle vo vekovej kategórii mladší juniori sa opäť darilo Tamarke Masárovej, ktorá si vytancovala neuveriteľné 1. miesto a stala sa majsterkou sveta v tejto vekovej kategórii. V disciplíne disco sólo chlapcov v staršej juniorskej vekovej kategórii sa Matúš Tropp stal majstrom sveta a Filip Agricola získal úžasnú bronzovú medailu.

IMG_3789-1152x1536.jpg

O ďalšiu medailovú radosť sa postarali v disciplíne dvojíc Matúš Tropp a Alžbeta Hlavňová, ktorí spolu získali zlato a stali sa majstrami sveta. Zahanbiť sa nenechali ani v disciplíne disco sólo v staršej juniorskej vekovej kategórii, kde si Monika Ursínyová obhájila krásne 5. miesto a v mladšej juniorskej vekovej kategórii si Anna Klušáková vybojovala 6. miesto.

IMG_3794-1152x1536.jpg

„Martin opäť vytvoril a zažil nádherný príbeh. Majstrovstvá sveta vo švédskom Katrineholme bol v znamení slovenského tancovania. To, čo naši tanečníci predviedli a dokázali sa určite zapíše do histórie slovenského moderného tanca. Za týmto neskutočným úspechom je v prvom rade mravenčia a dlhodobá práca s mladými talentami už od útleho veku a skvelá práca učiteľov a vedenia Súkromnej základnej umeleckej školy DEEP, trénerov DEEP DC, v prvom rade Ivanke Majerčíkovej. Je za ním aj podpora a zázemie rodičov, ktroí nám svoje deti zverili, podporujú ich v tom, čo ich napĺňa a sú tým najlepším funclubom na svete. Na záver sa chceme poďakovať za podporu aj Nadácii nová šanca a vedeniu mesta Martin,” zhrnul úspechy svojich zverencov a zverenkýň predseda športového klubu Miroslav Frolo.

IMG_3792-1152x1536.jpg

IMG_3793-1152x1536.jpg


Súvisiaci článok
Martinskí tanečníci DEEP DC opäť potvrdili, že patria medzi najlepších
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť