Streda 07. 12. 2022 00:10:19 | Meniny má Ambróz

Mesto Žilina uverejnilo zoznam všetkých kandidátov zaregistrovaných pre voľby 2022

Voľby, ktoré sa uskutočnia 29. októbra, sa nezadržateľne blížia. Mesto Žilina vám preto prináša aktuálnu informáciu o zozname kandidátov zaregistrovaných pre voľby primátora mesta a zoznam kandidátov zaregistrovaných pre voľby do mestského zastupiteľstva. FOTO: Facebook/Mesto Žilina

Radka Kostánová|20. september 2022|12:25:17


Súvisiaci článok
O post primátora Martina zabojuje sedem kandidátov
Čítajte viac >

Nižšie nájdete zoznam kandidátov, ktorí sú zaregistrovaní do volieb o post primátora mesta Žilina:

1.Silvia Bakkery, Mgr., PhDr., 44 r., riaditeľka televízie, Republika

2.Timotej Bernhauser, 53 r., obchodník, nezávislý kandidát

3.Peter Cibulka, Mgr., 40 r., učiteľ, nezávislý kandidát

4.Peter Fiabáne, Mgr., 59 r., primátor mesta, nezávislý kandidát

5.Patrik Groma, Mgr., Ing., PhD., 49 r., ekonóm, Hlas - sociálna demokracia, Kresťanskodemokratické hnutie

6.Ján Rzeszoto, Mgr., 43 r., nákup-rozvoj dodávateľskej kvality, nezávislý kandidát

7.Pavol Slota, Ing., 41 r., podnikateľ, Domov národná strana

8.Štefan Zelník, MUDr., PhD., 67 r., lekár, Život - národná strana

9.Daniela Zemanová, 56 r., učiteľka, Hnutie občan národ spravodlivosť

Tu nájdete zoznam kandidátov zaregistrovaných pre voľby do mestského zastupiteľstva podľa jednotlivých volebných obvodov:

Volebný obvod č. 1

  1. 1.Zuzana Balogová, Mgr., 48 r., pedagogička, nezávislá kandidátka
  2. 2.Olesya Besaraba, 46 r., finančná poradkyňa, politologička, nezávislá kandidátka
  3. 3.Peter Braška, Ing., MBA, 43 r., ekonóm, nezávislý kandidát
  4. 4.Matúš Brath, Mgr., 24 r., právnik, Kresťanskodemokratické hnutie
  5. 5.Karol Čepec, 44 r., zástupca centra voľného času, nezávislý kandidát
  6. 6.Božena Dubecová, 53 r., samostatná referentka, Hnutie občan národ spravodlivosť
  7. 7.Jaroslav Ďuriš, Ing., 37 r., plánovač výroby, Socialisti.sk
  8. 8.Peter Durmis, MUDr., 54 r., lekár, nezávislý kandidát
  9. 9.Lucia Faltinová, MA, 52 r., prekladateľka (SZČO), nezávislá kandidátka
  10. 10.Miroslav Futo, 42 r., živnostník, nezávislý kandidát
  11. 11.Ľudmila Chodelková, PaedDr., 56 r., riaditeľka centra voľného času, nezávislá kandidátka
  12. 12.Igor Choma, Ing., 58 r., manažér, výkonný riaditeľ, Smer - sociálna demokracia
  13. 13.Michal Kostelný, PaedDr., 33 r., učiteľ, IT špecialista, Smer - sociálna demokracia
  14. 14.Matej Krško, Bc., 30 r., obchodný manažér, nezávislý kandidát
  15. 15.Zuzana Lehocká, 29 r., SZČO, Republika
  16. 16.Jozef Mikyška, PhDr., Mgr., PhD., 38 r., podnikateľ, Domov národná strana
  17. 17.Emília Mináriková, 66 r., dôchodkyňa, Hnutie občan národ spravodlivosť
  18. 18.Marián Placek, 48 r., konateľ spoločnosti, Za ľudí
  19. 19.Juraj Popluhár, MUDr., PhD., MBA, 67 r., lekár, Smer - sociálna demokracia
  20. 20.Marek Richter, Mgr., PhD., 34 r., projektový manažér, nezávislý kandidát
  21. 21.Branislav Rovňan, 41 r., autorizovaný bezpečnostný technik, Sloboda a solidarita
  22. 22.Iveta Sedláková, Ing., PhD., 56 r., súdna znalkyňa, nezávislá kandidátka
  23. 23.Milan Taška, Ing., 64 r., výsluhový dôchodca, Hlas - sociálna demokracia
  24. 24.Miroslav Uhlárik, 49 r., podnikateľ, Hnutie občan národ spravodlivosť
  25. 25.Emília Uhláriková, 46 r., invalidná dôchodkyňa, Hnutie občan národ spravodlivosť
  26. 26.Peter Vnuk, Mgr., 45 r., SZČO, Republika

Vo volebnom obvode sa volí 5 poslancov.

Volebný obvod č. 2

  1. 1.Karol Andreutti, Ing., PhD., 57 r., manažér, Hlas - sociálna demokracia
  2. 2.Timotej Bernhauser, 53 r., obchodník, nezávislý kandidát
  3. 3.Stanislav Bořuta, Ing., 59 r., technik, Smer - sociálna demokracia
  4. 4.Jozef Cisarik, Ing., 54 r., ekonóm, Spolu - občianska demokracia
  5. 5.Marián Galuška, 47 r., manažér, pražiar kávy, nezávislý kandidát
  6. 6.Viliam Groszman, 30 r., SZČO, Republika
  7. 7.Igor Habánik, MUDr., 62 r., posudkový lekár, Kresťanskodemokratické hnutie
  8. 8.Roman Holienčík, Ing., 52 r., marketingový manažér, Hlas - sociálna demokracia
  9. 9.Michal Chudík, Mgr., 47 r., prekladateľ, nezávislý kandidát
  10. 10.Juraj Jánošík, JUDr., 57 r., manažér, Hlas - sociálna demokracia
  11. 11.Blanka Králiková, PhDr., PhD., 54 r., SZČO, Republika
  12. 12.Michal Kysela, 55 r., rušňovodič, Republika
  13. 13.Vladimír Labdavský, 46 r., skladník, Občianska konzervatívna strana
  14. 14.Ján Leľak, Ing., PhD., 45 r., stredoškolský učiteľ, nezávislý kandidát
  15. 15.Dušan Maňák, Ing. arch., 67 r., konateľ spoločnosti, nezávislý kandidát
  16. 16.Boris Prievozník, Ing., 43 r., podnikateľ, nezávislý kandidát
  17. 17.Vladimír Randa, Mgr., 38 r., viceprimátor mesta, nezávislý kandidát
  18. 18.Pavol Slota, Ing., 41 r., podnikateľ, Domov národná strana
  19. 19.Peter Steinhübl, Mgr., Mgr., 41 r., špecialista pracovného práva a rozvoja informačných technológií, nezávislý kandidát
  20. 20.Peter Štilla, 49 r., podnikateľ, Domov národná strana
  21. 21.Samuel Strieženec, 23 r., podnikateľ, Hlas - sociálna demokracia
  22. 22.Július Šottník, Mgr., 33 r., SZČO, nezávislý kandidát
  23. 23.Soňa Turčányiová, Mgr., Ing., 57 r., živnostníčka, Progresívne Slovensko

Vo volebnom obvode sa volia 4 poslanci.

Volebný obvod č. 3

  1. 1.Ľubomír Bechný, Ing., 59 r., publicista a fotograf, nezávislý kandidát
  2. 2.Katarína Bezecná, Ing., 30 r., redaktorka, Domov národná strana
  3. 3.Peter Cibulka, Mgr., 40 r., učiteľ, nezávislý kandidát
  4. 4.Eva Dobšovič Mjartan, PhDr., 50 r., športová pedagogička, Smer - sociálna demokracia
  5. 5.Tomáš Ďuriš, 31 r., školiteľ, nezávislý kandidát
  6. 6.Jaroslav Gažo, Mgr., 53 r., SZČO - hudobník, Hlas - sociálna demokracia
  7. 7.Dušan Hodas, JUDr., 68 r., právnik, Slovenská národná strana
  8. 8.Mário Holečko, 45 r., stavbár, Kotlebovci - ľudová strana naše Slovensko
  9. 9.Dominik Hriník, Mgr., 30 r., učiteľ, športový manažér, nezávislý kandidát
  10. 10.Martin Kapitulík, Ing., 36 r., ekonóm, nezávislý kandidát
  11. 11.Ivan Machara, Ing., 61 r., stavebný inžinier, Kresťanskodemokratické hnutie
  12. 12.Ľuboš Majer, Ing., 41 r., manažér obchodu, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
  13. 13.Rudolf Michalec, Ing., 63 r., pedagóg, Hlas - sociálna demokracia
  14. 14.Peter Mores, Mgr., 47 r., výsluhový dôchodca, Republika
  15. 15.Ľubomíra Mrázová, Mgr. et Mgr., 39 r., psychologička, Strana obcí a miest - som Slovensko
  16. 16.Ján Polomský, 42 r., podnikateľ, Domov národná strana
  17. 17.Monika Repkovská, 42 r., asistentka predaja, Smer - sociálna demokracia
  18. 18.Miroslav Sokol, Ing., 43 r., elektrotechnik, nezávislý kandidát
  19. 19.Jaroslav Stroka, Ing., 45 r., SZČO, Republika
  20. 20.František Talapka, Ing., 51 r., programátor, nezávislý kandidát
  21. 21.Imre Valášek, Ing., 40 r., športový riaditeľ, nezávislý kandidát
  22. 22.Daniela Zemanová, 56 r., učiteľka, Hnutie občan národ spravodlivosť

Vo volebnom obvode sa volí 5 poslancov.

Volebný obvod č. 4

  1. 1.Janka Bačíková, Mgr., 52 r., hlavný odborník zdravotnej starostlivosti, Smer - sociálna demokracia
  2. 2.Miroslava Bajaníková, Mgr., 36 r., právnička, Domov národná strana
  3. 3.Silvia Bakkery, Mgr., PhDr., 44 r., riaditeľka televízie, Republika
  4. 4.Martin Barčík, Mgr., 49 r., manažér, Spolu - občianska demokracia
  5. 5.Veronika Barčíková, Ing., 38 r., geodetka, Kresťanskodemokratické hnutie
  6. 6.František Bobenič, Ing., 56 r., informatik, Za ľudí
  7. 7.Tibor Digaňa, Ing., 42 r., IT programátor, Národná koalícia / nezávislí kandidáti
  8. 8.Dušan Dobšovič, Ing., 51 r., daňový poradca, Smer - sociálna demokracia
  9. 9.Jana Filipová, Mgr. et Mgr., 40 r., riaditeľka krajského centra nepočujúcich, Hlas - sociálna demokracia
  10. 10.Patrik Groma, Mgr., Ing., PhD., 49 r., ekonóm, nezávislý kandidát
  11. 11.Karol Haas, Mgr., 29 r., učiteľ, predseda atletickej akadémie, nezávislý kandidát
  12. 12.Michal Janásek, 41 r., SZČO, nezávislý kandidát
  13. 13.Dušan Kalafút, 51 r., pracovník pohrebných služieb, nezávislý kandidát
  14. 14.Róbert Kašša, Mgr., 47 r., športový novinár, nezávislý kandidát
  15. 15.Radovan Kocvelda, 57 r., vodič z povolania, Hnutie občan národ spravodlivosť
  16. 16.Bohumil Kostolný, Bc., 59 r., technik v doprave, Hlas - sociálna demokracia
  17. 17.Pavol Lazar, 42 r., živnostník, kontrolór, Kotlebovci - ľudová strana naše Slovensko
  18. 18.Igor Liška, Ing., 41 r., dopravný inžinier, Smer - sociálna demokracia
  19. 19.Roman Líška, Ing., 50 r., inšpektor kvality, Domov národná strana
  20. 20.Iveta Martinková, Mgr., 63 r., živnostníčka, učiteľka, nezávislá kandidátka
  21. 21.Darina Mikušová, Ing., 40 r., manažérka, živnostníčka, nezávislá kandidátka
  22. 22.Ján Rzeszoto, Mgr., 43 r., nákup-rozvoj dodávateľskej kvality, nezávislý kandidát
  23. 23.Tomáš Senko, Bc., 48 r., dispečer, Republika
  24. 24.Tomáš Schneider, 22 r., realitný maklér, Kresťanskodemokratické hnutie
  25. 25.Miroslav Šimove, 41 r., SZČO, Republika
  26. 26.Ondrej Šoška, 43 r., 3D špecialista, športový manažér, nezávislý kandidát
  27. 27.Miriam Šuteková, Mgr., 47 r., poslankyňa národnej rady, Za ľudí
  28. 28.Vanda Tuchyňová, Mgr., 48 r., asistentka poslankyne, Za ľudí
  29. 29.Mária Wienerová, Ing., 66 r., učiteľka, dôchodkyňa, Hlas - sociálna demokracia
  30. 30.Tatiana Zvariková, 46 r., samostatná referentka, finančná sprostredkovateľka, nezávislá kandidátka

Vo volebnom obvode sa volí 7 poslancov.

Volebný obvod č. 5

  1. 1.Peter Čerňan, Ing., 42 r., príslušník zboru väzenskej a justičnej stráže, občiansky a ekologický aktivista, nezávislý kandidát
  2. 2.Ján Gálik, Bc., 38 r., živnostník, Za ľudí
  3. 3.Ján Haluška, 37 r., SZČO, Republika
  4. 4.Igor Hell, Ing., 57 r., poľnohospodársky inžinier, nezávislý kandidát
  5. 5.Marek Jamečný, Ing., 25 r., špecialista v energetickej oblasti, Smer - sociálna demokracia
  6. 6.Roman Jantošík, JUDr., 43 r., právnik, nezávislý kandidát
  7. 7.Katarína Kalanková, Ing., 48 r., riaditeľka , Hlas - sociálna demokracia
  8. 8.Jaroslav Kapusniak, Ing., PhD., 53 r., odborný asistent na vysokej škole, Hlas - sociálna demokracia
  9. 9.Patrik Martaus, 49 r., novinár, Za ľudí
  10. 10.Albert Mehly, 33 r., poisťovací poradca, obchodník, nezávislý kandidát
  11. 11.Ján Ničík, Ing., 52 r., knihkupec, nezávislý kandidát
  12. 12.Martin Petrík, Ing., 39 r., manažér kľúčových projektov, Smer - sociálna demokracia
  13. 13.Martin Píry, JUDr., PhD., 45 r., právnik, špecialista na stavebné právo, Hlas - sociálna demokracia
  14. 14.Ľuboš Plešinger, Ing., 60 r., učiteľ tanca, nezávislý kandidát
  15. 15.Adam Šarišský, 22 r., finančný poradca, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Šanca
  16. 16.Marcela Vöröšová, 42 r., vedúca predaja a odbytu, Domov národná strana

Vo volebnom obvode sa volia 3 poslanci.

Volebný obvod č. 6

  1. 1.Jozef Juriš, Ing., MBA, 47 r., živnostník, nezávislý kandidát
  2. 2.Miroslav Knapec, Bc., 37 r., stavebný dozor, technický pracovník, Republika
  3. 3.Viliam Kotrbanec, 70 r., dôchodca, Slovenská národná strana
  4. 4.Anton Trnovec, Mgr., 57 r., technický pracovník, Smer - sociálna demokracia

Vo volebnom obvode sa volia 2 poslanci.

Volebný obvod č. 7

  1. 1.Denis Cáder, Mgr., 31 r., živnostník, nezávislý kandidát
  2. 2.Branislav Delinčák, Mgr., 41 r., ekonóm, nezávislý kandidát
  3. 3.Viliam Rojko, Ing., 64 r., pedagóg, Hlas - sociálna demokracia 4.4.Róbert Winkler, 44 r., konateľ, Republika

Vo volebnom obvode sa volia 2 poslanci.

Volebný obvod č. 8

  1. 1.Jozef Augustín, JUDr., PhD., LL.M., 40 r., právnik, Kresťanskodemokratické hnutie
  2. 2.Darina Bobáňová, Ing., 59 r., stavebná inžinierka, Kresťanskodemokratické hnutie
  3. 3.Juraj Englart, Bc., Ing., 53 r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát
  4. 4.Roman Grešák, Ing., MBA, 52 r., projektový manažér, Hlas - sociálna demokracia
  5. 5.Janka Holtánová, Ing., 59 r., prípravárka, Sloboda a solidarita
  6. 6.Marián Horvát, 43 r., kolportér, Princíp
  7. 7.Iveta Huláková, Ing., 55 r., ekonómka, Život - národná strana
  8. 8.Anton Kozlík, Ing., 43 r., riaditeľ spoločnosti, nezávislý kandidát 9.
  9. 9.Ľubica Kramarová, 35 r., operátorka výroby, Republika
  10. 10.Mário Marčan, PaedDr., 43 r., učiteľ na druhom stupni, Hlas - sociálna demokracia
  11. 11.Juraj Paršo, Ing., 35 r., obchodný manažér, Smer - sociálna demokracia
  12. 12.Ján Pažický, Ing., 58 r., obchodný zástupca, nezávislý kandidát
  13. 13.Denisa Žabková, 33 r., PR manager, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), nova, kresťanská únia (kú), zmena zdola, Šanca

Vo volebnom obvode sa volia 3 poslanci.


Súvisiaci článok
V Liptovskom Hrádku sa o primátorskú stoličku uchádza iba Branislav Tréger
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť