Utorok 27. 09. 2022 15:33:24 | Meniny má Cyprián

Kysucké Nové Mesto: Hasiči aj dnes likvidovali v lokalite Škorčie požiar lesného porastu

Požiar lesného porastu v ťažko dostupnom teréne v lokalite Škorčie v katastri Kysuckého Nového Mesta likvidovali v pondelok (15. 8.) popoludní profesionálni aj dobrovoľní hasiči. Podľa Michala Kypusa z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline zasiahol požiar plochu zhruba 200 krát 200 metrov. FOTO: Facebook / DHZ Oškerda

TASR|16. august 2022|16:52:47


Súvisiaci článok
Tím DHZ Oškerda včera zasahoval pri požiari lesa v chatovej oblasti Škorčie (FOTOGALÉRIA)
Čítajte viac >

Doplnil, že krátko po 15.30 h požiar lokalizovali.

"Likvidačné práce vykonávali až do polnoci. Zasahovalo 14 profesionálnych a 17 dobrovoľných hasičov s 13 kusmi hasičskej techniky. Z dôvodu nedostupnosti pre techniku museli zriadiť dlhé hadicové vedenia k požiaru. Na miesto privolali zisťovateľa príčin vzniku požiarov," uviedol Kypus.

Po monitoringu požiaru podľa neho vykonali v utorok opäť výjazd k požiaru lesného porastu v lokalite Škorčie.

"Požiar zasiahol plochu zhruba 80 krát päť metrov a vplyvom vetra sa šíril ďalej do lesa. Profesionálni aj dobrovoľní hasiči krátko pred 14.00 h požiar lokalizovali a v súčasnosti dohášajú pne a koreňový systém. Na hasenie použili v značnej miere genfovaky. Momentálne zasahuje 13 profesionálnych a 25 dobrovoľných hasičov so 13 kusmi hasičskej techniky. Príčina vzniku požiaru je doteraz neznáma," dodal Kypus.


Súvisiaci článok
Martin vraj horí. Na viacerých miestach sú kritické teploty verejných priestorov
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť