Utorok 27. 09. 2022 14:30:10 | Meniny má Cyprián

Kriminálne prípady minulosti: Tomáš Vít zavraždil dvoch ľudí kvôli lieku proti bolesti

Prípad brutálnej dvojnásobnej vraždy otriasol aj skúsenými vyšetrovateľmi, navyše vrah mal iba 18 rokov. Pre vraždu staršieho manželského páru sa stal najmladším odsúdeným na doživotie. POZOR! UPOZORŇUJEME, ŽE OBSAH NIE JE VHODNÝ PRE MALOLETÉ OSOBY A CITLIVÉ POVAHY. ILUSTRAČNÉ FOTO: RODNAE Productions na Pexels.com

Miriam Michaela Štefková|14. august 2022|14:46:40


Súvisiaci článok
Kriminálne prípady minulosti: Ľubomír Harman riešil susedské spory streľbou zo samopalu
Čítajte viac >

Chladná streda. V trutnovskom byte pofajčieva marihuanu povaľač Tomáš Vít. Je to jeho obvyklá činnosť. Po nejakej chvíli ho však začne pobolievať hlava a bolesť sa stupňuje. Prehľadáva skrinky, aby si dal liek proti bolesti, no nič sa mu nájsť nepodarí.

Vychádza teda z bytu a klope na dvere susedov. Otvára mu 89-ročná starenka. Vít od nej pýta Ibalgin, no útla žena hovorí, že nemá a dvere zatvára. To ale zhuleného muža nahnevá a búcha znova. Otvára mu jej 95-ročný manžel. Aj on Vítovi hovorí, že liek nemajú a keď sa snaží dvere zatvoriť, mladík ich rýchlo zastaví nohou. Agresívny muž sa v sekunde dôchodcom natlačí do bytu a na manželský pár brutálne zaútočí.

Nožom viackrát bodá starčeka do brucha a do krku. Vtom prichádza stará pani, aby manželovi pomohla. V ruke má palicu, no proti agresívnemu Vítovi nemá žiadnu šancu. Ranu nožom dostáva do brucha a do krku aj ona. V snahe privolať pomoc sa jej z posledných síl podarí vyjsť z bytu, no útočník ju rýchlo stiahne nazad. Do rúk berie kladivo a babku ním niekoľkokrát udiera do temena. Nôž aj kladivo berie so sebou, dvere bytu manželov zamyká a o chvíľu je už doma. Narýchlo sa poumýva, prezlečie a odchádza von, aby sa zbavil vražedných zbraní.

Medzitým sa však už do bytu manželov ponáhľa ich dcéra. Tuší, že sa so starkými niečo stalo, keďže ju telefonicky upozornila doručovateľka obedov, že dnes jej starkí dvere neotvorili. Keď ich dcéra otvára dvere, naskytá sa jej príšerný pohľad: v kaluži krvi bezvládne ležia obaja jej rodičia. Stará pani je mŕtva, starčeka berie záchranka.

Po brutálnom útoku je všade plno krvi. Z bytu však nič nezmizlo, na mieste zostala aj finančná hotovosť, ktorú starkí mali. Jediné, čo policajti nevedia nájsť, je vražedný nástroj. Začína sa kolotoč výsluchov susedov z paneláku. Takmer všetci poukazujú ako na možného páchateľa na mladého Víta. Nikde nepracuje, často je pod parou. Niekto ho dokonca v ten deň videl z domu v rýchlosti odchádzať.

V rukách polície končí narkoman ešte v ten deň a ku všetkému sa hneď priznáva. Tvrdí však, že po tom, ako si od manželov pýtal Ibalgin, nožom naňho zaútočil starček a on sa iba bránil. Ľútosť neprejavil. Starý pán po pár dňoch v nemocnici svojim zraneniam podlieha. Vít tak má na svedomí dva ľudské životy.

Vrah bol problematický od detstva. V škole šikanoval spolužiakov, kradol, bral drogy, v minulosti už bol súdne trestaný. Znalci ho vyhodnotili ako agresora s poruchou osobnosti, závislého na drogách, s minimálnou šancou na nápravu.

Tomáša Víta vo veku 18 rokov odsúdili na doživotie.


Súvisiaci článok
Kriminálne prípady minulosti: Ivan Kuzmický chorobne túžil po zbrani, skončil na popravisku
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť