Utorok 27. 09. 2022 13:58:38 | Meniny má Cyprián

Beh Od Tatier k Dunaju odštartoval, prihlásilo sa 200 tímov

Na štafetovom behu Od Tatier k Dunaju od soboty rána postupne štartuje približne 200 tímov bežcov. Účastníci 10. ročníka podujatia si preveria kondíciu na 345 kilometrovej trase z Demänovskej doliny v Nízkych Tatrách do Bratislavy. Pre TASR to potvrdil hlavný organizátor Štefan Šogor. Vo štvrtok (11. 8.) vyštartovali aj dvaja sólo bežci, žena a muž, tí sú momentálne v polovici trasy. ILUSTRAČNÉ FOTO: Pixabay na Pexels.com

TASR|13. august 2022|13:30:31


Súvisiaci článok
V sobotu bude Rajecký maratón, niektoré cesty preto uzatvoria
Čítajte viac >

Hlavného organizátora teší, že sa z behu Od Tatier k Dunaju stáva tradícia. "Je to síce mimoriadne náročné na organizáciu aj prípravu, ale je to zábava a aj tak trošku adrenalín. Keď akcia vyjde, bežci to oceňujú. Pozitívne spätné reakcie nás motivujú znovu robiť ďalšie ročníky," povedal Šogor.

Trasa behu vedie zväčša po asfaltových cestách druhej a tretej triedy, podľa Šogora sa však beží aj cez trailové úseky či po hrádzi. Rozdelená je na 36 úsekov rôznej dĺžky a náročnosti. "Každý rok pred začiatkom podujatia obídeme dotknuté obce, sme v kontakte so starostami. Tí sa v drvivej väčšine snažia beh propagovať. Na nočných úsekoch napríklad dobrovoľní hasiči rozdávajú občerstvenie. Nehovorím, že je to tak všade, ale sú dediny, kde beh naozaj prežívajú," priblížil organizátor.

Členovia súťažiacich tímov, ktorí v nedeľu (14. 8.) dobehnú do cieľa na nábreží Dunaja v Bratislave, dostanú pamätnú medailu.


Súvisiaci článok
Talent Žilinského kraja: Atlétka Natália Drozdová (FOTO + VIDEO)
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť