Pondelok 26. 09. 2022 20:39:46 | Meniny má Edita

Na trati do Rajca budú premávať historické motorové vlaky

Na trati Žilina - Rajec budú v sobotu a v nedeľu (14. 8.) jazdiť historické motorové vlaky. Podľa hovorkyne Považského múzea v Žiline Magdalény Lackovej bude premávať dvakrát denne. Cestujúci si kúpia lístky priamo vo vlaku. FOTO: Instagram/povazskemuzeum

TASR|13. august 2022|12:47:22


Súvisiaci článok
Na Kysuciach pripravujú Včelársku nedeľu
Čítajte viac >

Súčasťou podujatia je zvýhodnený vstup do Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach. "Aj tento rok budú mať cestujúci zľavu 20 percent. V expozícii ich čaká interaktívna prehliadka či koľajisko, zachytávajúce v zjednodušenej podobe žilinský železničný uzol v 20. rokoch 20. storočia. Deti sa môžu tešiť na tvorivé dielne, ktoré budú pred múzeom," uviedol historik dopravy Peter Šimko s tým, že pripravili aj jazdu historickým kočom v aleji pri autobusovej stanici.

Na peróne pred Múzeom dopravy návštevníci uvidia divadelnú scénku Povedačky na peróne v podaní divadelno-hravého zoskupenia RAZCA. "Záujemcovia sa dozvedia, aké témy sa preberali na železničnej stanici v roku 1942. A ako to asi mohlo vyzerať, keď sa tam stretli tri dávne priateľky," dodala autorka scenára Katarína Maršalová.

Podujatie organizuje Považské múzeum a Spoločnosť Považskej dráhy Žilina.


Súvisiaci článok
Obec Divina pozýva na Turnaj o pohár starostu obce
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť