Utorok 27. 09. 2022 22:02:39 | Meniny má Cyprián

Na nočnej prehliadke predstavia významné udalosti z histórie hradu Strečno

Významné udalosti z dávnej i nedávnej histórie hradu Strečno priblíži v stredu (10. 8.) počas jeho nočnej prehliadky projekcia na nádvorí. TASR o tom informovala hovorkyňa Považského múzea v Žiline Magdaléna Lacková. FOTO: Facebook/ Hrad Strečno - expozícia PMZA

TASR|9. august 2022|15:31:04


Súvisiaci článok
Winefest, Dračie dni, aj letné kino: Na aký kultúrny program sa môžete tešiť tento týždeň?
Čítajte viac >

"Chýbať nebude ohňová šou a stredoveká kuchyňa rozvonia areál hradu vďaka združeniu Cech Terra de Selinan. Atmosféru umocnia výstrely z dela, o ktoré sa postará občianske združenie Turiec. Prehliadky sa uskutočnia v šiestich vstupoch od 20.00 h do 22.30 h. Pri neskorších prehliadkach odporúčame vziať si so sebou baterky," doplnila správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová.

Súčasťou programu bude zážitková prehliadka s názvom Hej, partizán, vezmi ma so sebou! v podaní divadelno-hravého zoskupenia RAZCA. "Dej sa odohráva v priestoroch hradu na pozadí Slovenského národného povstania, ktoré priamo zasiahlo aj dejiny Strečna a jeho okolia," uviedla členka zoskupenia Katarína Maršalová.

Na augustovej prehliadke sa predstaví tiež skupina Kapor na scéne s divadelnou hrou Robin Hood, dodala hovorkyňa Považského múzea.

hrad strečno .jpg FOTO: Facebook/Hrad Strečno - expozícia PMZA


Súvisiaci článok
Už budúcu sobotu sa môžu Žilinčania tešiť na festival vína v historickom centre mesta
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť