Utorok 16. 08. 2022 00:59:38 | Meniny má Leonard

Sagan špurtoval štvrtý. Priebežne štvrtý je aj v bodovacej súťaži

Dnes je na Tour de France voľný deň. Jazdci sa presunú z Dánska do Francúzska. Po troch etapách má Peter Sagan na konte 54 bodov v súťaži o zelený dres a je štvrtý. V druhej a tretej etape špurtoval na víťazstvo, bohužiaľ neuspel. Skončil šiesty a štvrtý. Najmä včera mal ťažké srdce na Belgičana Wouta van Aerta. FOTO: Facebook Peter Sagan

Michal Filek|4. júl 2022|10:25:52

V nedeľu získal Sagan 29 bodov do bodovacej súťaže. Z toho 11 na prémii a 18 v cieli. Dokopy ich má na konte 54 a je priebežne štvrtý. Na čele je van Aert, ktorý má o 53 bodov viac.

Poradie v bodovacej súťaži po 3. etape je tak nasledovné: 1. Wout van Aert – 107 bodov, 2. Fabio Jakobsen – 90 bodov, 3. Dynal Groenewegen – 60 bodov, 4. Peter Sagan - 54 bodov, 5. Magnus Cort – 42 bodov.

V 3. etape mal Peter Sagan dobre rozbehnutý záverečný špurt. Nakoniec z toho bolo 4. miesto, pričom v cieli gestikuloval smerom k vam Arertovi. „Šprint Wouta van Aerta nemôžem súdiť, na to sú rozhodcovia. Sami ste to videli v televízii. Som rád, že som to ustál,” uviedol k incidentu v závere etapy Peter Sagan pre zámorské médiá.


Súvisiaci článok
Sagan je v súťaži o zelený dres štvrtý. Dnes má ďalšiu šancu na víťazstvo
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť