Utorok 16. 08. 2022 11:08:22 | Meniny má Leonard

Na Gymnáziu P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne ukončili druhú etapu rekonštrukcie

Zrekonštruované priestory Gymnázia P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne odovzdali v piatok do užívania po druhej etape rekonštrukcie. Podľa riaditeľa gymnázia Petra Streža trvala takmer celý rok a vyžiadala si investíciu viac ako 550 000 eur. FOTO: ŽSK

TASR|3. júl 2022|08:02:41


Súvisiaci článok
ŽSK a Slovenský paralympijský výbor podpísali memorandum o spolupráci
Čítajte viac >

Predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Erika Jurinová doplnila, že rekonštrukciu gymnázia financoval samosprávny kraj z vlastných zdrojov.

"Teší ma, že sme ako zriaďovateľ školy prispeli k zabezpečeniu lepších podmienok výchovno-vzdelávacieho procesu. Verím, že súčasní i budúci žiaci budú vďaka nim znásobovať svoj vzdelanostný potenciál a ten sa prejaví aj v ich profesijnej budúcnosti," povedala Jurinová.

825B4241-5389-42A0-ACA0-43D0920792E5.jpeg

Rekonštrukcia vytvorila podľa riaditeľa príjemné, bezpečné a zdravé prostredie na výučbu pre žiakov aj pedagógov.

"Vo vybraných učebniach, sociálnych zariadeniach a ostatných priestoroch sa zrekonštruovali všetky inštalačné rozvody vody a kanalizácie, vymenila sa vonkajšia a vnútorná kanalizácia. Opravili sa vonkajšie plochy a vstupné schodisko do školy. Súčasťou rekonštrukcie boli aj nové omietky vo vyčlenených častiach budovy a celkovej rekonštrukcie sa dočkala tiež menšia telocvičňa," dodal Strežo.


Súvisiaci článok
VIDEO V Žilinskom kraji schválili Integrovaný dopravný systém pre Rajeckú dolinu - Žilinu - Kysuce
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť