Štvrtok 18. 04. 2024 00:27:15 | Meniny má Valér

Škrinka vyhral Coppa Italia

Milan Škriniar pridal do zbierky svojich trofejí ďalšiu. Po minuloročnom Scudette a tohtoročnom superpohári, vyhral jeho Inter Miláno včera vo finále talianskeho pohára 4:2 nad Juventusom po predĺžení. Miňo odohral tradične celý zápas. FOTO: instagram Milan Škriniar

Michal Filek|12. máj 2022|08:37:02

Takto strieľa a oslavuje góly Milan Škriniar (FOTOGALÉRIA)

Zápas mal dramatický a atraktívny priebeh. Milánčania viedli po góle Nicola Barella. O obrat skóre sa postarali po zmene strán Alex Sandro a Vlahovič. Desať minút pred koncom vyrovnal na 2:2 z penalty Calhanoglu. V predĺžení už jasne dominovali hráči Interu, keď sa ujali vedenia gólom Perišiča z penalty a na konečných 4:2 upravil krásnou strelou ten istý chorvátsky krídelník.

Juventus neuspel v konfrontácii s Interom ani v januárovom dueli o taliansky Superpohár. Veterán Giorgio Chiellini podotkol, že v tejto sezóne jeho tím prehral s Milánčanmi tri zo štyroch zápasov. Po skončení sezóny Starú dámu opustí.

Naopak, pre Milana Škriniara môže byť prebiehajúca sezóna najlepšia v kariére. Stále totiž majú šancu obhájiť scudetto a získať tak duble. Tri kolá pred koncom Serie A stráca totiž Inter na mestského rivala AC Milan dva body.

Žilinčania v TOP ligách: Škriniar proti Vavrovi, Pekarík proti Dudovi, Dúbravka prehral