Nedeľa 19. 05. 2024 07:22:42 | Meniny má Gertrúda

Železničný nadjazd z Májovej na Ľavobrežnú môžu začať stavať! Podpísali zmluvu s Trabelssiem

Mestu Žilina reálne hrozila katastrofa v podobe totálneho dopravnému kolapsu. Už koncom minulého roka sme vás informovali, že podnikateľ George Trabelssie sa dohodol so župou a uvoľní pozemky pod nástupišťom na výstavbu železničného nadjazdu z Májovej na Ľavobrežnú ulicu. Čakalo sa však na nový znalecký posudok a podpísať sa ju podarilo až v utorok. Zajtra doobeda o tom bude na železničnej stanici v Žiline informovať štátny tajomník ministerstva dopravy Jaroslav Kmeť. VIZUALIZÁCIA: Strabag

Michal Filek|5. máj 2022|15:39:55


Súvisiaci článok
Žilina sa vyhne dopravnému kolapsu. Trabelssie poskytne pozemky pre železničný nadjazd
Čítajte viac >

„Čakáme na nový znalecký posudok, ktorý zohľadní aktuálnu cenu tohto pozemku. Po jeho dodaní bude zmluva okamžite podpísaná,“ uviedla v decembri hovorkyňa Trabelssieho spoločností Ivana Strelcová pre televíziu TA3.

„Zmluva bola podpísaná v utorok, vo štvrtok ju zverejnili v centrálnom registri zmlúv a dnes nadobudla účinnosť. Zajtra bude o tom v Žiline informovať štátny tajomných rezortu dopravy Jaroslav Kmeť. A tiež o postupe prác pri modernizácii železničného uzla Žilina,“ uviedla pre SP 21 hovorkyňa ministerstva Ria Feik Archbergerová.

Ria_Feik_Archbergerova_001223a284.jpg Hovorkyňa ŽSR Ria Feik Archbergerová. FOTO: ŽSR

Pozemky od Georgea Trabelssieho sú potrebné preto, aby mohli vybudovať plánovaný cestný nadjazd z centra mesta na Ľavobrežnú ulicu. Cestný viadukt, cez ktorý denne prejde 14-tisíc vozidiel, totiž Železnice uzatvoria v súvislosti s modernizáciu uzla Žilina.


Súvisiaci článok
Duel SP 21 Šuteková vs. Chodelková: Potrebuje mesto Korytnačku, Karpatskú, alebo ďalšie haly?
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť